روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 348
  • 351
  • 1,279,881
۱۰ کشور اول واردکننده سلاح در جهان

براساس یک تحقیق ارائه شده از سوی کنگره آمریکا پس از عربستان، هند و پاکستان بزرگترین خریداران سلاح در میان کشورهای در حال توسعه جهان محسوب می‌شوند.
براساس نتایج تحقیق ارائه شده از سوی کنگره آمریکا، پس از عربستان، هند و پاکستان به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم کشورهای با بیشترین واردات سلاح در میان کشورهای در حال توسعه محسوب می‌شوند
این گزارش می‌‌افزاید، علی‌رغم تحریم‌های اعمال شده علیه هند با توجه به مناقشه این کشور با پاکستان، هند هم‌اکنون به دومین واردکننده سلاح در جهان تبدیل شده است.
عربستان با ۱۳ میلیارد دلار، هند با ۱۱/۱ میلیارد دلار و پاکستان با ۷/۲ میلیارد دلار در جایگاه‌های نخست واردات سلاح در جهان قرار دارند.
پس از این کشورها الجزایر با ۵/۵ میلیارد دلار، مصر با ۵ میلیارد لار، کره جنوبی با ۴/۵ میلیارد دلار، چین با ۴/۱ میلیارد دلار، ونزوئلا با ۴/۱ میلیارد دلار، رژیم صهیونیستی با ۴ میلیارد دلار و امارات به ۳/۷ میلیارد دلاری در جایگاه‌های چهار تا دهم کشورهایی با بیشترین واردات سلاح در جهان قرار دارند.
براساس آمار مرکز CRS زیرمجموعه کنگره آمریکا از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ عربستان ۹۳/۵ میلیارد دلار سلاح وارد کرده است، در این زمینه هند با واردات ۳۴ میلیارد دلار سلاح در این مدت در جایگاه دوم قرار دارد.
این گزارش می‌افزاید: افزایش قابل توجه واردات سلاح از سوی هند نشان‌دهنده تلاش این کشور برای به‌روز رسانی ارتش این کشور است.
علی‌رغم اینکه هند یکی از بزرگترین واردکنندگان سلاح از روسیه محسوب می‌شود اما این کشور در سال‌های اخیر تلاش کرده است، تا منابع تأمین سلاح خود را تنوع بخشیده و این مسئله به نفع آمریکا تمام شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز