روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 318
  • 761
  • 1,434,715
۱۱ سال در برزخ اعدام یــا آزادی

جنایتکاری که به اتهام قتل پدر و برادرش در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شد روبه قضات گفت: «من یازده سال پیش قتل کرده‌ام و حالا پشیمانم. از شما می‌خواهم کمکم کنید تا آزاد شوم. یکی از خواهرانم برای اعلام رضایت هیچ اقدامی نمی‌کند و من درتمام این سال‌ها بلاتکلیف در زندان مانده‌ام.» این مرد یازده سال پیش به اتهام کشتن پدر و برادرش به خاطراختلافات خانوادگی دستگیر شد ولی هیچگاه در جریان دادرسی و بازپرسی اعلام نکرد که انگیزه واقعی‌اش از ارتکاب این جنایت چه بوده و همیشه یک کلمه ناموسی را به زبان می‌آورد.
رسیدگی به پرونده ادامه داشت تا اینکه دو تن از برادران متهم به همراه یکی از خواهرانش به دادگاه رفتند و اعلام کردند که ازقصاص برادرشان گذشت کردند. اما پرونده به خاطر رضایت ندادن یکی دیگراز خواهران قاتل گشوده ماند تا اینکه متهم بار دیگر در برابر قضات دادگاه قرار گرفت. او با چشمانی اشکبار گفت: «من یازده سال پیش خطایی مرتکب شده‌ام اما حالا در زندان کلی فرق کرده‌ام و ضمن توبه رو به خدا آورده ام. از شما قضات محترم نیز تقاضا دارم درباره‌ام تعیین تکلیف کنید، چراکه آزادی یا قصاص من در گرو تصمیم یکی از خواهرانم است که هیچگاه به دادگاه نیامده و من همچنان در زندان بلاتکلیف مانده‌ام.
این متهم در حاشیه جلسه دادگاه گفت: «از مردم نیکوکاردرخواست دارم کمکم کنند و برایم سند بگذارند تا آزاد شوم و بتوانم بروم خواهرم را پیدا کنم و از او رضایت بگیرم. ضمن اینکه قول می‌دهم آدم خوبی باشم. زمانی که مرتکب قتل شدم تنها براساس یکسری پیش فرض‌های اشتباه پدر و برادرم را کشتم. برادرم خواب بود که با چکش بر سرش کوبیدم و پدرم هم در دستشویی بود که او را نیز کشتم. من اشتباه کردم و قول می‌دهم که پس از آزادی تا پایان عمرم در خدمت خدا و خلق خدا باشم.»در پایان جلسه متهم راهی زندان شد وقضات خواهرش را به دادگاه فراخواندند تا در این باره تعیین تکلیف شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز