روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 293
  • 933
  • 1,362,225
۱۷ میلیون یمنی توانایی تامین غذا ندارند

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن اعلام کرد که ۱۷ میلیون یمنی دیگر توانایی تامین غذای خود را ندارند و هفت میلیون نفر دیگر نیز در آستانه گرسنگی قرار دارند.
‘جیمی مک گولدریک’ هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد در یمن، افزود: درگیری ها در سواحل غربی یمن نگران کننده است.
نیروهای تحت رهبری عربستان در روزهای گذشته به سواحل غربی یمن حمله کردند که با مقاومت نیروهای یمنی مواجه شدند.
درهمین حال کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد که حدود سه میلیون نفر از مردم یمن که پس از آغاز جنگ منازل خود را ترک کردند به دنبال جنگ فرسایشی دوساله این کشور ناچار شدند با وجود خطرات احتمالی و نبود امنیت به منازل خود بازگردند.
پیش تر ‘استفان اوبراین’ مسئول کمک های بشر دوستانه سازمان ملل متحد هشدار داده بود که در صورتی که در سال جدید اقدامات جدی برای یمن صورت نگیرد این کشور با گرسنگی گسترده مواجه خواهد شد.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال گذشته تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت را آغاز کرد.
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از ۱۰هزار نفر و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز