روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 257
  • 1,001
  • 1,358,414
۲۷ میلیون راننده عازم جاده ها درسفرهای نوروزی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور، درآستانه فرارسیدن سال نو و شروع سفرهای نوروزی با ارائه توصیه‌های مهم به رانندگان گفت: امسال ۲۷ میلیون راننده درجاده‌ها خواهند بود. اما باید توجه داشت که ظرفیت جاده‌ها با سفرها همخوانی ندارد.
به‌گزارش خبرنگاران، سردار تقی مهری با بیان این خبر اظهارداشت: در نوروز امسال ۲۷ میلیون راننده، ۲۱ میلیون خودرو و ۱۱/۵ میلیون موتورسیکلت درسطح جاده‌ها وشهرها خواهیم داشت. به‌همین خاطر مدیریت زمان در سفرهای نوروزی بسیار مهم است.
سردار مهری با بیان اینکه از مبدأ تا مقصد و طول سفر باید جزو سفر تلقی شود، افزود: رانندگان می‌بایست در هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند و در شرایط بارانی و برفی با سرعت مطمئنه رانندگی نمایند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور، ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در نوروز ۹۶، ۴۰ درصد تلفات به‌دلیل بی‌توجهی به جلو، خستگی و خواب آلودگی بوده است. به‌طوری که حدود ۲۳ درصد قربانیان تصادف‌های نوروزی، به‌دلیل سرعت و بیش از ۱۸ درصد به‌دلیل سبقت غیرمجاز بوده است.
سردار مهری گفت: اغلب رانندگان آشنایی کافی ولازم با جاده‌ها ندارند پس باید به علائم و هشدارهای پلیس توجه جدی کنند. ضمن اینکه باید دید مناسب، شرایط مناسب و سرعت مطمئنه برای سبقت را رعایت کنند. درعین حال بهتر است رانندگان از سایت راهور ۱۲۰ و سایر شبکه‌های ارتباطی پلیس راهور آخرین وضعیت جاده‌ها را جویا شوند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور، با عنوان این مطلب که امسال سامانه «سپهتن» روی تمام اتوبوس‌ها نصب شده است، افزود: مسافران اتوبوس‌ها می‌توانند تخلفات رانندگان را به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰ اطلاع دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز