روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 491
  • 1,575
  • 1,392,927
۲۹۳ کشته و مصدوم با انفجارتانکرسوخت

کشته شدن دست کم ۱۵۳ نفر از اهالی یک روستا که درجریان واژگونی و انفجار تانکر سوخت در نزدیکی شهر «باهاپوالپور» پاکستان جان باختند، موجی ازتأثردرمردم جهان به‌ دنبال داشت.
در این حادثه هولناک که چند روز قبل رخ داد، تانکرحامل سوخت هنگامی که در مسیر بندر کراچی – لاهور در حرکت بود درپی ترکیدگی لاستیک ناگهان از مسیر منحرف و واژگون شد. در این حادثه حجم زیادی از بنزین روی زمین جاری شد و با وجودی که پلیس سعی داشت مانع ورود مردم به محل شود اما شمار زیادی از کودکان و بزرگسالان ساکن در روستای نزدیکی محل حادثه درپی اطلاع ازحادثه، با دردست داشتن ظروف مختلف خود را به محل رسانده و سرگرم جمع‌آوری بنزین شدند. اما دقایقی بعد یکی از حاضران سیگاری روشن کرد که جهنمی ازآتش به پا شد.همان موقع مردم که طی چند ثانیه به گلوله‌های آتش تبدیل شده بودند فریاد زنان به‌دنبال راه نجاتی می‌دویدند اما بسیاری ازآنها در همان حالت به کام مرگ رفتند.
براساس گزارش پلیس شمار قربانیان درحالی به ۱۵۳ نفر رسید که ۱۴۰ مصدوم نیزدربیمارستان‌ها بستری هستند و ۵۰ نفر از آنها در شرایط وخیم و با سوختگی بالای ۸۰ درصد به سرمی برند. راننده این تانکر که از حادثه جان سالم به در برده در بازداشت است.
درپی این حادثه هولناک که بازتاب‌های گسترده جهانی داشت، مردم ومقام‌های عالی رتبه کشورهای مختلف جهان وکاربران شبکه‌های اجتماعی با بازماندگان قربانیان ابرازهمدردی کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز