روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 669
  • 1,696
  • 1,391,530
۳میلیون مهمان ناخوانده

۳میلیون مهمان ناخوانده در ایران
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از فعالیت آزادانه سه میلیون کارگر خارجی غیرمجاز در کشور انتقاد کرد و گفت: ۷۰ درصد از این تعداد تبعه غیرمجاز، مشاغل ساختمانی کشور را اشغال کرده اند.
به گزارش روزنامه ساقی آذربایجان  به نقل از خانه ملت، سلمان خدادادی، با انتقاد از اینکه ۳ میلیون کارگر خارجی غیرمجاز مشاغل کشور را اشغال کرده‌اند، گفت: ۷۰ درصد از این تعداد، در مشاغل ساختمانی فعالیت می کنند و مابقی در فعالیت هایی مانند نگهبانی و خدماتی مشغول هستند این در حالی است که کارگران کشور به ویژه کارگران ساختمانی با مشکلات اقتصادی و بیکاری دست و پنجه نرم می کنند.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، دلیل حضور سه میلیون کارگر خارجی غیرمجاز در کشور را عملکرد ضعیف وزارت کشور دانست و گفت: عمده علت فعالیت آزادانه این تعداد کارگر خارجی غیرمجاز در کشور بی توجهی وزارت کشور به ساماندهی اتباع بیگانه است.
این نماینده مردم در مجلس دهم بر لزوم ورود جدی وزارت کشور و دولت به موضوع جلوگیری از فعالیت آزادانه اتباع غیرمجاز در کشور تاکید کرد و گفت: حضور اتباع خارجی غیرمجاز در کشور آسیب های زیادی را متوجه کشور می‌کند که یکی از مهمترین این آسیب ها اشغال فرصت‌های شغلی است، به گونه‌ای که هم اکنون حضور سه میلیون تبعه غیرمجاز در کشور سه میلیون شغل را از دست کارگران داخلی خارج کرده است.
وی افزود: بنابراین به صورت جدی نیاز است دولت و وزارت کشور با اتخاذ تدابیر ویژه این معضل را هر چه سریع‌تر مدیریت و همچنین نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه در کشور اقدام کند زیرا عقل حکومتی، شعور اجتماعی و مدیریتی ایجاب می‌کند که هر چه سریع تر برای مدیریت این موضوع اقدام  عاجل شود.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز در مشاغل کشور، آسیب به بازار کار کشور وارده کرده و همچنین از دست رفتن فرصت‌های شغلی را به همراه دارد، تصریح کرد: برخورد با اتباع بیگانه غیرمجازی که بازار کار کشور را اشباع کرده اند از جمله راهکارهای اصولی است که رفع مشکلات کارگران را به دنبال دارد.
به نظر می‌رسد که کشورمان  با چنین رویه‌ای مستعد مهاجرپذیری از کشورهای خارجی باشد و شاید وجود مرزهای گسترده آبی و خاکی با کشورهای همسایه، ارزان بودن نیروی کار خارجی و سوء استفاده برخی کارفرمایان در جایگزینی اتباع بیگانه به جای نیروهای جوان جویای کار و فارغ التحصیلان از مهمترین علل افزایش حضور مهاجرین خارجی در کشورمان به شمار آید.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با ساماندهی اتباع بیگانه می توان مشکل بیکاری کارگران کشور به ویژه کارگران ساختمانی را رفع کرد.
وی در پایان  افزود  :حادثه تلخ و غم‌انگیز جان‌باختن تعدادی از هموطنان را در سانحه قطار مسافربری تبریز-مشهد هفته گذشته را به مردم استان تسلیت می گویم  و  از خداوند منان، مغفرت بی‌کران برای جان‌باختگان، صبر و شکیبایی برای بازماندگان داغ دیده و شفای عاجل برای مصدومان و مجروحان سانحه مسئلت می نمایم .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز