روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 490
  • 1,575
  • 1,392,926
۳۰۰ کیلومتر تـــا مرگ زن باردار

رئیس مرکز بهداشت شهرستان «ریگان» در استان کرمان درباره ماجرای مرگ غم‌انگیز زن جوان گفت: زن باردار در شهرستان ریگان دچار عقرب‌زدگی شد و خانواده‌اش که از اهالی مناطق کوهستانی و سخت گذر هستند وی را به مرکز بهداشت این شهر رساندند اما به علت نبود بیمارستان و تجهیزات مورد نیاز پزشکی تشخیص داده شد او را برای معالجه به شهرستان بم انتقال دهند چرا که نیاز فوری به درمان داشت. خانواده زن جوان با مرارت و سختی و در نبود آمبولانس او را پس از مسافتی طولانی به شهرستان بم رساندند در حالی که زن حامله نیاز فوری به پزشک متخصص و دارو و تجهیزات داشت اما در این شهر نیز معالجه‌اش امکانپذیر نبود و تشخیص داده شد زن باردار به دلیل وخامت شرایط جسمی خیلی سریع از شهرستان بم به بیمارستانی در شهر کرمان انتقال داده شود. بنابراین به ناچار و با وجود بحران شدید بیماری ناشی از نیش عقرب که سم موجود در بدنش بسرعت در حال گسترش بود او را با آمبولانس به کرمان منتقل کردند اما به گفته رئیس مرکز بهداشت صریگان این زن پس از رسیدن به بیمارستان کرمان جان خود را از دست داد.
وی گفت: خانه‌های بهداشت تنها مراکز درمانی مناطق کوهستانی و سخت‌گذر این شهرستان هستند که به علت نبود امکانات پزشکی لازم معالجه بسیاری از بیماران اورژانس در این مراکز بهداشتی و درمانی امکانپذیر نیست. شهرستان ریگان با وسعت ۸ هزار کیلومتر مربع و با حدود یکصد هزار نفر جمعیت و ۳۰۲ روستا تا مرکز استان کرمان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد و با چنین فاصله‌ای از شهرستان کوهپایه‌ای ریگان، پی می‌بریم که بر زن باردار عقرب‌زده با طی حدود ۳۰۰ کیلومتر راه از منطقه کوهستانی ریگان تا شهر کرمان چه گذشته است. این در حالی است که مردم این منطقه خواستار توجه جدی مسئولان مربوطه به راه‌اندازی یک مرکز درمانی مجهز برای نجات جان مردم در سوانح و حوادث اورژانسی هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز