روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 138
  • 857
  • 1,393,431
پخش گزارش‌های مستند با موضوع گردشگری تبریز از شبکه‌های بین‌المللی

در حالی که حدود هفت ماه تا آغاز رسمی برنامه‌های «تبریز ۲۰۱۸» باقی است، در روزهای اخیر، آثار مستند و گزارش‌های خبری از سیمای گردشگری تبریز و زیبایی‌‌های شاخص این شهر، از شبکه‌های مختلف بین‌المللی و برون‌مرزی پخش می‌شود.
به گزارش شهریار، شبکه‌های المنار لبنان، هابرتورک ترکیه، کانال اولوسال ترکیه، کانال پنج ترکیه، الکوت کویت و همچنین شبکه‌‌های برون‌مرزی کشورمان از جمله العالم، پرس‌تی‌وی، هیسپان تی‌وی و الکوثر، از هفته‌های آتی، مستندهایی از تبریز را در دستور پخش آنتن خود قرار داده‌اند.
شبکه اسپانیولی هیسپان‌تیوی، در گزارش شب گذشته خود با پخش گفتگوهایی از صادق نجفی شهردار تبریز، جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و فرهنگی تبریز را در کنار اکوتوریسم فعال این شهر، منعکس کرد.
خبرنگار این شبکه تلویزیونی در قسمت‌هایی از گزارش خود، با انتشار تصاویری از موزه شهر و بازار تبریز، تبریز را شهری متمدن و صاحب‌ سبک از روزگاران گذشته عنوان کرد و افزود: شهرداری تبریز، علاوه بر اجرای زیرساخت‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری، تلاش دارد تا با اجرای ایده‌آل برنامه‌های «تبریز ۲۰۱۸» سابقه دور و دراز تمدن و فرهنگ این شهر را به نسل‌های امروز انتقال دهد.
همچنین کانال اولوسال ترکیه، نیز با پخش مستندی از باراز قدیمی شهر تبریز، با بازاریان قدیمی تبریز به گفتگو نشست. این شبکه معروف ترکیه‌ای، «تبریز ۲۰۱۸» را فرصت معرفی فرهنگ و تمدن منحصربه‌فرد این شهر به فعالان فرهنگی و گردشگران بین‌المللی عنوان کرد.
مستندساز شبکه الکوت کویت، در گزارش خود آثار تاریخی تبریز را علی‌رغم زلزله‌های تاریخی مهیب، ارزشمند و باشکوه خواند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز