روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 440
  • 532
  • 998,380
۴گوشه جهان

سیل چین همچنان قربانی می گیرد

بارش شدید ومداوم باران و جاری شدن سیلاب ویرانگر در شمال شرق چین، تا دیروز ۱۸ نفر را به کام مرگ کشاند و تلاش برای یافتن ۱۸ گمشده ادامه دارد.
این بارش‌ها که در بخش‌های شرقی و مرکزی چین بیشترین خسارت را بر جا گذاشته است بیش از ۱۱۰ هزار نفر را آواره کرده و دولت چین برای امدادرسانی به سیل زدگان ۳۲ هزار امدادگر به محل اعزام کرده است.
بارش باران و جاری شدن سیل در تابستان امسال خرابی‌های سنگین و تلفات شدیدی به دنبال داشته است. هنوز تعداد بسیاری از ساکنان مناطق مختلف به خاطرتخریب خانه‌هایشان در پناهگاه‌ها نگهداری می‌شوند.

جوانمرد چینی

مرد جوان چینی که پس از مرگ خواهرش، از ۲۰ سال قبل برای شادی مادر بیمارش لباس زنانه می‌پوشد، توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.این جوانمرد که نامش فاش نشده، پس ازمرگ خواهرش وبه خاطر وابستگی شدید مادر به دخترجانباخته و برای بدتر نشدن بیماری روحی زن کهنسال، طی ساعاتی از روز خود را شبیه خواهرش گریم کرده ودرکنارمادرش قرارمی گیرد تا اودرآرامش باشد.
مادر این پسر فداکار نیز هیچ گاه تصور نمی کند دخترش وجود ندارد. زن سالمند درگفت‌و‌گوباهمسایه‌ها وآشنایان خانوادگی‌شان دائم ازمحبت‌های دخترش!سخن می‌گوید. ساکنان محلی و همسایگان این خانواده معتقدند پسر چینی با فداکاری‌هایش ثابت کرده یک جوانمرد تمام عیار است.

 تسلیم متهم فراری با نصیحت

زن میانسال امریکایی که متهم فراری را در خانه‌اش پناه داده بود، با نصایح مادرانه این مرد را متقاعد کرد که تسلیم پلیس شود.
به گزارش پلیس فلوریدا، «راوانتی ویلیامز» ۲۴ ساله که به اتهامی نامعلوم تحت تعقیب پلیس قرار داشت، هنگام فرار، شبانه به خانه زن ۶۰ ساله‌ای پناه برد و از آنجا به یکی از اقوامش زنگ زد.
زن میانسال که متوجه ماجرا شده بود مخفیانه به پلیس زنگ زد و درعین حال مرد جوان را متقاعد کرد که خودش را معرفی کند.
با رسیدن پلیس، متهم جوان که از فرار ناامید شده بود روی صندلی خانه زن ۶۰ ساله نشست و بدون هیچ مقاومتی تسلیم پلیس شد.

ازدواج قطبی

زن ومرد جوان انگلیسی پس از ۱۱ سال آشنایی ودوستی، نخستین مراسم ازدواج را در قلمرو قطبی مستعمره بریتانیا درحوالی جزایرفالکلند برگزار کردند.
این مکان رؤیایی، به گونه‌ای برای برگزاری این مراسم آماده شده بود که این زوج با خود ۲۰ میهمان نیز آورده بودند.
مراسم ازدواج «جولی بوم» و «تام سیلوستر» دو روز طول کشید و آنها به‌عنوان نخستین زوج در این منطقه شروع زندگی‌شان را در سرمای زیر صفر درجه قلمروی قطبی بریتانیا شروع کردند.
جولی و تام یخ نورد که سال‌ها به‌عنوان راهنمای تورهای کوهنوردی ویخ نوردی هم فعالیت دارند، در طول سال‌های آشنایی‌شان تصمیم داشتند برنامه‌ای خاص برای ازدواج‌شان اجرا کنند اما به گفته خودشان هرگز به این نوع جشن فکر نکرده بودند.

 حادثه هولناک درمترو «رم»

زن میانسال که در آخرین لحظه بسته شدن در قطار متروی شهر «رم» در ایتالیا، ناگهان پیاده شده بود، در میان درگرفتار ماند و تا مسافتی روی ریل کشیده شد و بشدت آسیب دید. زن ۴۳ ساله بلاروسی، درست زمانی از قطار بیرون آمد که در نیمه بسته شده و کیف دستی زن نیز درون قطارمانده بود. زن وحشتزده که با فریادهایش سعی داشت راننده را مطلع کند چندین مترروی زمین کشیده شد و از آنجا که در زمان حادثه راننده قطار مشغول غذا خوردن بود مسافران با کشیدن ترمز اضطراری، سرانجام قطار را متوقف کردند.به دنبال این حادثه هولناک، زن میانسال که بشدت آسیب دیده بود به بیمارستان انتقال یافت وراننده به دلیل سهل‌انگاری از کار تعلیق شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز