روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
۴گوشه جهان

زن ۱۸ ساله نوزادش را زنده به گورکرد

زن ۱۸ ساله درپی کشف جسد نوزاد چند روزه‌اش از قبری در حیاط پشتی خانه شان، به اتهام فرزندکشی دستگیرشد.
به گزارش پلیس اوهایو، در این پرونده «بروک اسکیلار ریچاردسون» در حالی با شکایت نامزدش بازداشت شده که درتحقیقات مقدماتی منکر جنایت شده است.
او اظهارداشته به‌دلیل زایمان زودهنگام بچه را مرده به دنیا آورده و از ترس، نوزاد را درحیاط خانه دفن کرده است. اما گزارش پزشکی قانونی نشان می‌دهد که این نوزاد زنده به گور شده است.
تحقیقات جنایی دراین باره درحالی ادامه دارد که پدر نوزاد مدعی است، نامزدش مرتکب قتل شده است.
از سوی دیگر قاضی پرونده تا روشن شدن زوایای پنهان ماجرا، دستور بازداشت مادر نوزاد را صادرکرده و او با وثیقه ۱۵ هزار دلاری در بازداشت است.

فرارمسافران اتوبوس از مرگ

۴۹مسافر اتوبوس که پس از «اسکیت سواری» مهیج در کوه‌های «کازیسکوی» در شهر «نیوساوت ولز» کشور استرالیا به سمت شهر کوچکی در حرکت بودند، لحظاتی پیش از انفجار خودرو، با هشیاری راننده از مرگ دلخراش نجات یافتند.
به گزارش رسانه‌ها راننده که متوجه دود غلیظی از درون موتور اتوبوس شده بود پس از توقف و با هشدار فوری به مسافران، طی چند دقیقه اتوبوس را تخلیه کرد. لحظاتی از تخلیه اتوبوس نگذشته بود که ناگهان موتور آتش گرفت و شعله‌ها با سرعت به بخش‌های دیگر انتقال یافت. با رسیدن آتش‌نشانان گرچه حریق بسرعت مهار شد اما اتوبوس به کلی سوخت. جاده منتهی به کوه «کازیسکو» ساعت‌ها پس از این حادثه مسدود بود. علت آتش‌سوزی تحت بررسی است.

 قتل دو خواهر چینی درژاپن

پلیس ژاپن پس از کشف اجساد دو خواهر چینی درون چمدانی درحاشیه جاده کوهستانی در «هادونو سیتی»، نامزد سابق یکی از دوقربانی را به‌عنوان مظنون اصلی پرونده دستگیر کرد.
به گزارش رسانه‌های ژاپن، پلیس اعلام کرده، «تاتسویا ایواسکی» که از ساکنان شهر «یوکوهاما» است، با توجه به اختلافات قدیمی با نامزد سابقش انگیزه زیادی برای قتل دو خواهر داشته است.
براساس گزارش پزشکی قانونی، خواهران ۲۲ و ۲۵ ساله خفه شده بودند. پلیس این مظنون را پس از بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته خانه مقتولان شناسایی و دستگیر کرد. «تاتسویا ایواسکی» با وجود شواهد و مدارک بسیار همچنان سکوت کرده و هر گونه دخالت در این جنایت را رد می‌کند. با این حال تحقیقات تخصصی برای کشف رازجنایت ادامه دارد.

سرقت‌های سریالی دزد خردسال

پسر ۱۰ ساله اهل «فلوریدا» ی امریکا که با ظاهری آرام و جثه‌ای نحیف، طی ۶ هفته ۴ خودرو به سرقت برده بود با ردیابی‌های پلیسی بازداشت شد.
او شش ساعت پس از آزادی مشروط، درحالی که دستبند الکترونیکی به دست داشت با مهارتی خاص، آن را باز کرد و سرقت دیگری انجام داد که بلافاصله دستگیر و این بار روانه ندامتگاه شد.

راننده ای که مرگ را دید

زن جوان انگلیسی که درپی برخورد قطعه جدا شده فلزی کامیون، بشدت مجروح و نیمه جان شده بود، در جراحی ۵ ساعته و نفسگیر از مرگ حتمی نجات یافت.
این زن ۳۶ ساله که پشت سر یک کامیون دریکی از اتوبان‌های شهر «ناتینگهام» حرکت می‌کرد، ناگهان متوجه جدا شدن تکه‌ای از کامیون شد اما پیش از اینکه بتواند تغییر مسیر دهد، شی‌ء فلزی با شدت تمام، شیشه خودرو را شکست و مستقیم در پیشانی او فرود آمد.
به دنبال این حادثه مهیب، زن جوان پشت فرمان بیهوش شد وخودرو با انحراف از مسیر و پس از چند بار معلق خوردن، با حفاظ آهنی کناراتوبان برخورد کرد و متوقف شد. پس ازحضور امدادگران درمحل حادثه، پیکرخونین ونیمه جان وی در حالی که پیشانی‌اش دو قسمت شده بود به بیمارستان انتقال یافت. پزشکان هم بلافاصله او را به اتاق عمل بردند و در جراحی ۵ ساعته، این جراحت را ترمیم کرده و با ۴۰ بخیه، محل زخم را دوختند.این درحالی بود که پسر خردسال او که در خودرو بود، بدون هیچ جراحتی نجات یافت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز