روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 116
  • بازدید دیروز: 888
  • کل بازدید ها: 525,619
۴گوشه جهان

۲۵ سال زندگی با شوهر اسیدپاش

زن هندی به خاطر فقر شدید و ناتوانی در تأمین زندگی خود و دو فرزند خردسالش با صورتی سوخته، از ۲۵ سال قبل در کنار شوهر اسیدپاش خود زندگی می‌کند.
به گزارش رسانه‌های هند، «ایندرجیت ماهور» ۶۰ ساله که الکل می‌نوشد، حدود ۲۵ سال قبل در حالی که بشدت مست کرده بود، ظرف اسید را روی همسر جوان و دو دختر ۳ ساله و ۸ ماهه‌اش پاشید.
از آنجا که این حمله هولناک نیمه شب اتفاق افتاد هر سه قربانی خواب بودند و آسیب زیادی دیدند.پس از این واقعه غم انگیز، دختر ۸ ماهه از شدت سوختگی جان باخت و دختر ۳ ساله با از دست دادن هر دو چشم و بخشی از صورتش به زندگی بازگشت.
این در حالی بود که مادر دخترها نیز که از ناحیه صورت و بازو سوخته بود، تحت مراقبت‌های ویژه قرار داشت.
با بهبود نسبی زن جوان، او از شوهرش شکایت کرد اما درپی بازداشت مرد اسیدپاش، این زن بدون سرپرست ماند و چون راهی برای گذران زندگی‌اش نداشت به ناچار شکایتش را پس گرفت تا با آزادی شوهر اسیدپاش بتواند شکم خود و تنها فرزندش را که نابینا شده بود سیر کند.
«گیتا» که در ۱۵ سالگی هدف حمله شوهر قرار گرفته بود پس از آزادی همسرش بار دیگر باردار شد و دختر دیگری به دنیا آورد. او معتقد است با وجود همه شرایط سخت زندگی در کنار مرد دائم الخمر، از اینکه می‌تواند شکم خود و فرزندانش را سیر کند راضی است. دختر بزرگ این خانواده نیز که از ۳ سالگی بینایی‌اش را از دست داده است می‌گوید پدرش را بخشیده و دوست دارد خانواده‌اش دور هم زندگی کنند.

مجازات فرزندکش پس از ۲۰ سال

پدر کودک گمشده امریکایی که از ۲۰ سال قبل در جزیره هاوایی به شکلی مرموز ناپدید شده بود، قاتل شناخته شد و با محکومیت به ۲۰ سال زندان پشت میله‌ها افتاد.
به گزارش پلیس، «پیتر کما» در سال ۱۹۹۷ و مدتی پس از گزارش ناپدید شدن پسر ۶ ساله‌اش به اتهام شکنجه و قتل فرزندش دستگیر شد. گرچه این مظنون در ابتدا منکر ارتکاب این جنایت بیرحمانه می‌شد اما سرانجام لب به اعتراف گشود و نقطه‌ای دوردست را به‌عنوان محل اختفای جسد به پلیس معرفی کرد. اما دوری از مسیر و صعب العبور بودن محل، کارآگاهان را در یافتن جسد این کودک ناکام گذاشت تا همچنان مدارک پرونده برای گناهکار شناختن متهم ناقص باقی بماند.
رسیدگی به این پرونده پیچیده سال‌ها به طول انجامید و سرانجام دادگاه این مرد امریکایی را مجرم شناخت و دادستان نیز دستور کشف محل جسد را بار دیگر صادر کرد.
براساس این حکم و با توجه به مدت حبس متهم در طول دادرسی، او باید دست کم ۶ سال و ۸ ماه دیگر در حبس بماند تا بتواند جواز آزادی‌اش را بگیرد.

جنوب فرانسه در آتش

آتش‌سوزی‌های مهیب در مناطق جنوبی فرانسه، صدها آتش‌نشان را به محل حادثه کشاند و هزاران نفر را آواره کرد. به گزارش رسانه‌ها، عصر دوشنبه بیش از هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی جنگلی طعمه حریق شد و با وجودی که نیروهای آتش‌نشانی و امداد با تمام قوا از زمین و هوا به اطفای حریق پرداختند همچنان برخی بخش‌های مسکونی مناطق جنوب در میان شعله‌ها سوخت و ساکنان این مناطق را مجبور به ترک خانه هایشان کرد.در جزیره «کرس» نیز حدود ۹۰۰ هکتار از اراضی جنگلی در آتش سوخت. با توجه به احتمال سرایت آتش به بخش‌های مسکونی و شروع عملیات امدادی، بلافاصله دستور تخلیه منطقه صادرشد اما با وجود تمام تلاش‌ها یک کارخانه چوب بری و ۱۰خودرو سواری در آتش سوختند.در شهر «آلریا» نیز حدود ۱۶۰ هکتارازاراضی آتش گرفت که آتش‌نشانان موفق به مهارش شدند. براساس آخرین گزارش‌ها عملیات اطفای حریق در منطقه ۸۰۰ هکتاری روستای «میرابو» با حضور ۵۰۰ آتش‌نشان انجام شد اما با وجود تلاش‌های بسیار به طور کامل خاموش نشد. بیش از ۱۰۰ روستایی در پی این حریق مهیب مجبور به تخلیه خانه‌ها شده و به پناهگاه‌ها رفتند.هنوز علت وقوع این آتش‌سوزی‌ها مشخص نشده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز