روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
۴گوشه جهان

چاقوکشی مرگبار در سوپرمارکت

پلیس شهر هامبورگ آلمان از کشته شدن یک مرد توسط ضربات چاقوی مردی مهاجم در سوپر مارکتی در این شهر خبر داد.
به گفته پلیس مرد مهاجم همچنین چند تن دیگر را نیز که در داخل سوپر مارکت بوده اند را با ضربات چاقو زخمی کرده است.
پلیس می گوید فرد مهاجم را دستگیر کرده اما هنوز از انگیزه وی برای انجام این حمله چیزی نمی داند.

کشف ۳ شاه کبرا از قوطی چیپس

مقام‌های آمریکایی گفته‌اند یک مرد در ایالت کالیفرنیا پس از کشف سه مار شاه کبرای زنده در تعدادی قوطی چیپس بازداشت شده است.
مقام‌های آمریکایی گفته‌اند یک مرد در ایالت کالیفرنیا پس از کشف ۳ شاه کبرای زنده در تعدادی قوطی چیپس بازداشت شده است.
بر اساس گزارش skynews، این قوطی‌ها داخل بسته‌ای بودند که روی آنها آدرس این مرد نوشته شده بود. این مرد۳۴ ساله «رودریگو فرانکو»(Rodrigo Franco)، نام دارد که در لس‌آنجلس آمریکا دستگیر و متهم به واردات غیرقانونی شده است.
مقامات گمرک مارها را که طول هر کدام بیش از یک و نیم متر است به هنگام بازرسی بسته‌ای پیدا کردند که در ماه مارس به آدرس این مرد فرستاده شده بود.
در این بسته همچنین سه لاک پشت نرم کاسه چینی آلبینو کشف شد.
دادستانی گفته است ماموران با مجوز دادگاه، خانه این فرد را بازرسی کرده‌اند و در اتاق خواب کودکان، حیوانات زنده‌ای را کشف کرده‌اند، از جمله یک تمساح مورلت، لاک‌پشت‌های گازگیر الیگاتور، لاک‌پشت گازگیر معمولی و پنج لاک‌پشت الماسی که همه آنها جز گونه‌های تحت حفاظت در آمریکا هستند.
به گفته مقام‌های آمریکایی، ظاهرا فرانکو با فردی در آسیا در مورد ارسال لاک‌پشت‌ها از هنگ کنگ به آمریکا پیامک رد و بدل کرده است.
بر اساس اسناد دادگاه در این پیامک‌ها «فرانکو» گفته است که او قبلا نیز کبراهای زنده به دست آورده است و قصد داشته ۵ مار را به خویشاوندانش در ایالت ویرجینیا بدهد. اسناد دادگاه نشان می‌دهد او همچنین به فرد دیگری گفته بود که قبلا ۲۰ شاه کبرا در دو بسته دیگر را وارد کرده بوده اما همه آنها به هنگام حمل و نقل جان دادند. مقام‌های آمریکایی به روزنامه لس آنجلس تایمز گفته‌اند که دو کبرا از سه کبرا که در ماه مارس توقیف شدند، در باغ وحش سن دیگو هستند در حالی که کبرای سوم به دلایل نامعلوم مرده است.
در صورت مجرم شناخته شدن،فرانکو،با ۲۰ سال محکومیت به زندان روبرو خواهد شد.

سانحه ریلی در بارسلون ده‌ها زخمی به‌جا گذاشت

در اثر برخورد یک قطار با سکوهای ایستگاه راه آهنی در مرکز بارسلون دست‌کم ۵۰ نفر مجروح شدند که حال پنج تن از آنها وخیم گزارش شده است.
این حادثه در ساعات پر رفت و آمد در ایستگاه راه‌آهن Estación de França، دومین ایستگاه مهم شهر بارسلون رخ داده است. به گفته شاهدان عینی ترمز قطار حین ورود به ایستگاه عمل نکرده است.
بنابر گزارش یورونیوز، مقامات پزشکی کاتالونیا از انتقال ۱۸ نفر به بیمارستان خبر داده‌اند و علت این حادثه در دست بررسی است.

 حکم بیرحمانه ریش سفیدان پاکستانی در پرونده تجاوز جمعی

ریش سفیدان روستای «مظفرآباد» در جنوب ایالت «پنجاب» پاکستان که پس ازافشای تجاوز به یک دختر، حکم عجیبی را صادر و اجرایی کرده بودند با شکایت مادران دختران، دستگیر و زندانی شدند.
این فاجعه هولناک پس از افشای ماجرای تعرض پسر ۱۶ ساله به دختر ۱۳ ساله همسایه فاش شد که صدورحکم شورای محلی و غیررسمی روستا را به‌دنبال داشت. ۲۵ نفر از ریش سفیدها و بزرگان برای حل و فصل سریع این پرونده دستور دستگیری خواهر ۱۶ ساله عامل این تجاوز را داده و با بستن دختر نوجوان به تختی در وسط روستا، زمینه تعرض علنی این دختر بخت برگشته توسط برادر شاکی را فراهم کردند تا قصاصی مشابه برای متهم رقم بخورد.با شکایت مادران دو دختر قربانی به دادگاه عالی پاکستان، ۲۵ عضو این شورا دستگیر و به دلیل صدور حکم بیرحمانه و غیراخلاقی شان، زندانی شدند. چند سال قبل نیز یک زن پاکستانی با رأی شورای محلی به خاطر تعرض یکی از اقوامش هدف تجاوز گروهی قرار گرفته بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز