روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
۴گوشه جهان

 محکومیت ۲ کشیش به خاطر ۲۹ ازدواج

دو کشیش سابق اهل استان «بریتیش کلمبیا»ی کانادا به اتهام چند همسری، پس ازرسیدگی طولانی به پرونده‌شان سرانجام محکوم شدند.
«وینستون بلاک مور- ۶۱ساله- و «جیمز اوسلر»، داماد ۵۳ ساله و معاون سابق اوازچندی قبل به اتهام چند همسری تحت تعقیب بودند.
به گزارش ایندیپندنت، «بلاک مور»طی سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۴ با ۲۴ زن ازدواج کرده که هم‌اکنون ۱۴۵ فرزند دارد. داماد سابق اونیز ۵ زن وچندین کودک دارد. هریک از آنها با حکم دادگاه به ۵ سال حبس محکوم شدند. آنها اسقف‌های کلیسای منحرف «مورمون» بودند که در سال ۱۹۴۶ تأسیس شد و ۱۵۰۰ نفر از طرفداران چندهمسری را با هم متحد کرد. آنها خودشان غذا و نیازهای روزانه‌شان را تأمین می‌کنند و اقتصاد‌شان بر اصول تبادل طبیعی بنا شده است.
آغاز ماجرای حقوقی و جنجالی دو مرد کانادایی به سال‌های ۱۹۹۰ برمی‌گردد؛ در آن زمان، پلیس چند شکایت دریافت کرده بود که در جوامع مذهبی دورافتاده، ، چند همسری براحتی صورت می‌گیرد.
پس از انجام تحقیقات توسط پلیس و تشکیل پرونده، سیستم قضایی، به دلیل روشن نبودن قوانین کانادا در مورد چند همسری، نتوانسته بود آنها را تحت تعقیب قرار دهد. اما سرانجام دادگاه هردو را محکوم کرد.

زن آمریکایی فرزندش را زجرکش کرد

زن تنها که با حبس پسر دوساله‌اش در خودروی شخصی، مرگ تدریجی فجیعی را برای فرزندش رقم زده بود، به اتهام قتل عمد و کودک آزاری بازداشت شد.
«لاویلی جانسون» که در آپارتمانی واقع در شهر «میشیگان» امریکا تنها زندگی می‌کرد، درتنبیهی هولناک، هیچ آب و غذایی به فرزندش نداده و با وجود شنیدن ضجه‌هایش، به زندگی آرام وبی خیالش در خانه ادامه داده بود. این کودک زمانی توسط مادرش به بیمارستان انتقال یافت که روزها از مرگش گذشته بود.

انفجار «فراری» یک ساعت پس از تحویل

راننده بدشانس خودروی بسیارگرانقیمت «فراری» تنها یک ساعت پس از تحویل ماشین از نمایشگاه، دچار حادثه مهیبی شد اما به شکلی معجزه آسا از میان آهن پاره‌های خودروی شعله ور نجات یافت.
براساس گزارش پلیس، مرد جوان که در هوای مرطوب جنوب شهر «یورکشایر» انگلیس با سرعت درحرکت بود ناگهان کنترل خودرو را از دست داد و خودروی ۲۰۰ هزار پوندی‌اش با انحراف ازمسیراصلی واژگون و منفجر شد.
به گفته کارشناس‌ها، با توجه به خسارت وارد شده به این خودروی سواری، راننده‌اش بسیار خوش شانس بود که تنها با یک کبودی و چند خراش نجات یافت. پلیس علت این تصادف را سرعت بالای خودرو در هوای مرطوب منطقه عنوان کرد.

جنایتکار آمریکایی اعدام شد

سارق مسلح امریکایی که در حمله به خانه زن جوانی، او را با ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده بود، پس از ۱۳ سال، در زندان تگزاس با تزریق سم اعدام شد.
«تایچین پریر» ۴۶ ساله، حدود ۱۳ سال قبل زن جوان و نامزدش را مصدوم کرده بود که مرد جوان ازمرگ نجات یافت.محاکمه این جنایتکار که مدتی بعد دستگیرشده بود سال‌ها طول کشید و سرانجام حکم اعدام‌اش صبح پنجشنبه ۵ مرداد اجرا شد.

قتل مرموز زن جوان در کشتی تفریحی

مأموران پلیس «اف‌بی‌آی» درامریکا برای حل معمای قتل زن جوان در کشتی تفریحی «امرالد پرینس» یک مظنون را دستگیر کردند.گفته می‌شود این زن که به دلایل پلیسی نامش فاش نشده است چند روزقبل در جریان درگیری با یک مرد در آب‌های «آلاسکا» به قتل رسیده است. پلیس از انتشار جزئیات بیشتر خودداری می‌کند.
این کشتی بزرگ تفریحی که ازشهر «سیاتل» آمریکا حرکت کرده بود، حدود هشت ساعت تا تعیین تکلیف پرونده با ۳۴۰۰ مسافر در ساحل «جونو» لنگر انداخت وپس ازتحقیقات پلیسی به مسیرش ادامه داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز