روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
۴گوشه جهان

قتل بیماران با آمپول هوا !

پلیس سیسیل یک کارمند حمل برانکارد را که متهم به قتل عمد بیماران با آمپول هوا است، دستگیر کرد.
دیوید گاروفالو، ۴۲ ساله متهم است که به این بیماران آمپول هوا تزریق می‌کرده و سپس به خاطر همکاری با شرکت‌های برگزارکننده مراسم خاکسپاری که توسط مافیا اداره می‌شدند، پاداش ۳۰۰ یورویی از این شرکت‌ها دریافت می‌کرده است.
گفته شده که گاروفالو در زمان سوگواریِ خانواده‌های قربانیان به آنها استفاده از خدمات این شرکت‌های مافیایی برگزار کننده مراسم خاکسپاری را پیشنهاد می‌داده و این خانواده‌ها نیز در کمال سپاسگزاری از پیشنهاد او استقبال می‌کردند. سپس او حق کمیسیون ۳۰۰ یورویی خود را از این شرکت‌ها می‌گرفته است.
تحقیقات پلیس روی این پرونده جنایی مدتی است که در ایتالیا آغاز شده است. هزینه مراسم خاکسپاری و ترحیم در ایتالیا بسیار بالا است و داشتن چند مشتری بیشتر، سود فراوانی را نصیب شرکت‌های کفن و دفن می‌کند. در بازجویی‌های اخیر نیز این مرد و تعدادی دیگر از کارکنان آمبولانس متهم شناخته شده‌اند.
گاروفالو در آمبولانسی که در رسانه‌های ایتالیایی لقب «آمبولانس مرگ» به آن داده‌اند کار می‌کرد و اکنون متهم به قتل حداقل سه تن و احتمالا افراد بیشتر است.
وی از سوی پلیس کاتانیا متهم شده که به طور مخفیانه به زنی سالخورده، مردی سالخورده و یک مرد ۵۵ ساله که از بهبود حال هر سه نفر آنها قطع امید شده و در حال انتقال از بیمارستان به خانه برای گذراندن باقی عمر در کنار خانواده بودند، آمپول هوا تزریق کرده است. وی همچنین به همکاری با مافیا، رفتار بی‌رحمانه با مردم و سوء‌استفاده از موقعیت شغلی متهم شده است. قربانیان در اثر آمبولی یا همان بسته شدن عروق در اثر حباب‌های هوا کشته شده‌اند.
به نوشته گاردین، این کشتارها طی یک دوره چهار ساله از سال ۲۰۱۲ رخ داده است. از آن جایی که همه‌ی بیماران حال وخیمی داشتند، هیچ یک از این کشتارها مشکوک به نظر نمی‌رسیده اما داستان از آن جایی روشن شد که یکی از اعضای سابق باند مافیایی طی یک افشاگری در برنامه‌ای تلویزیونی گفت که قربانیان به مرگ طبیعی نمرده‌اند بلکه برای کسب ۳۰۰ یورو توسط عده‌ای به قتل رسیدند.
گفتنی است تحقیقات بیشتر پلیس و دستگاه قضایی ایتالیا می‌تواند به محکومیت یا تبرئه متهمان منجر شود یا حتی ابعادی بزرگتری از این جنایت را برملا سازد.

۱۳۳ نفر تلفات رانش زمین در فیلیپین

مقامات فیلیپین اعلام کردند شمار تلفات توفان و سیل و رانش زمین پس از آن در این کشور به ۱۳۳ نفر رسیده است.
بنا بر اعلام مقامات فیلیپین در پی وقوع توفان گرمسیری «تای‌کات» که از جمعه گذشته در این کشور روی داده و بخش‌های زیادی از جزیره «میندانائو» در جنوب فیلیپین را در برگرفته ده‌ها نفر همچنان ناپدید هستند.
وقوع توفان تای‌کات موجب جاری شدن سیل و رانش زمین شده که زندگی صدها هزار نفر را در این کشور مختل کرده است و بیش از صد هزار نفر نیز به پناهگاه‌ها منتقل شده‌اند.
نیروهای امدادی، پلیس و سربازان ارتش این کشور همچنان در حال حفاری گل و لای در تلاش برای یافتن افراد ناپدید شده هستند اما قطی برق و خطوط ارتباطی عملیات امداد و نجات را با مشکلاتی مواجه کرده است.
وقوع سالانه سالانه ۲۰ توفان در فیلیپین موجب بروز خسارات گسترده می‌شود و مردم برخی از از مناطق این کشور همچنان درگیر مشکلات ناشی از توفان «هایان» هستند که سال ۲۰۱۳ رخ داد و موجب مرگ ۸ هزار نفر و بی‌خانمان شدن ۲۰۰ هزار نفر دیگر شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز