روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
۴گوشه جهان

برخورد کشتی گردشگری با پایه پل در رودخانه راین

پلیس آلمان از برخورد یک کشتی گردشگری با سازه پلی در رودخانه “راین” در غرب این کشور خبر داد.
بنابر اعلام پلیس آلمان در این حادثه ۲۷ نفر مجروح شدند.
کشتی گردشگری Swiss Crystal که در مسیر هلند بود چند روز گذشته با پایه پلی در رودخانه راین برخورد کرد.
خبرگزاری فاکس نیوز گزارش داد: به دنبال وقوع این حادثه، کشتی دیگری ۱۰۳ مسافر و ۲۶ خدمه آن را به شهر “دویسبورگ” منتقل کرد.

کشف جسد منجمد دختر ژاپنیِ که سال‌ها در خانه حبس بود

پلیس ژاپن از کشف جسد منجمد دختری خبر داد که ۱۵ سال‌ توسط والدینش در خانه حبس شده بود.
پلیس ژاپن زوجی را دستگیر کرد که دختر ۳۳ ساله خود را به بهانه ابتلا به بیماری روانی و بروز رفتارهای خشن در اتاقی حبس کرده بودند.
پلیس ژاپن با بیان اینکه جسد این دختر را در وضعیت سوء تغذیه شدید و سرمازدگی پیدا کرده‌اند، اعلام کرد: او تنها ۱۹ کیلوگرم وزن داشته‌ است.
این زوج پس از دستگیری اعتراف کرده‌اند که تنها یک بار در روز به دخترشان غذا می‌داده و او را برای مدت ۱۵ سال در اتاقی به مساحت سه متر مربع حبس کرده‌اند. همچنین این زوج مدعی شده‌اند که دخترشان از سن ۱۶ یا ۱۷ سالگی رفتارهای خشونت آمیزی مرتکب می‌شده و به همین دلیل او را داخل یک اتاق حبس کرده‌اند.
پلیس ژاپن اعلام کرده‌ است: ساختمان محل سکونت این خانواده به ۱۰ دوربین مدار بسته مجهز بوده و با حصارهایی به ارتفاع دو متر پوشانده شده‌ است.

« دست مصنوعی» پای مرد جوان را در پرونده جنایی باز کرد

به نحوی دست را داخل خودرو گذاشته بودم که اگر کسی از بیرون آن را می‌دید گمان می‌کرد این دست متعلق به یک انسان است…
چند روز گذشته مأموران اداره آگاهی تهران مرد جوانی را بازداشت کردند که مظنون به حمل جسدی داخل خودرویش است.
این مرد که ۳۴ سال سن دارد، به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و در اظهاراتش با رد دست داشتن در هرگونه جنایتی به بازپرس ویژه قتل پایتخت گفت: خواهر من خارج از ایران سکونت دارد، اوایل آذر ماه سال جاری، شوهر‌خواهرم به ایران آمد و خواهرم تعدادی سوغاتی از جمله لباس و … به شوهرش داده بود تا برای من بیاورد.
وی افزود: در بین این سوغاتی‌ها، یک دست مصنوعی اسفنجی نیز وجود داشت که خواهرم در جشن هالووین آن را خرید بود و این دست را برای من فرستاد، من قصد داشتم با این دست با دوستانم شوخی کرده و جلب توجه کنم؛‌ من این دست را در صندوق عقب خورویم گذاشته بود و به دوستانم نشان می‌دادم و به شوخی می‌گفتم اگر مر اذیت کنید دستتان را اینگونه قطع می‌کنم.
این متهم که فوق لیسانس مدیریت دارد و در یک شرکت معتبر مشغول به کار است، در ادامه اظهاراتش به بازپرس گفت: به نحوی دست را داخل خودرو گذاشته بودم که اگر کسی از بیرون آن را می‌دید گمان می‌کرد این دست متعلق به یک انسان است، اکنون نیز ظاهراً کسی دست را دیده و در تماس با پلیس اعلام کرده که من جسد داخل خودرویم حمل می‌کردم!
وی ادامه داد: متأسفانه دست اسفنجی از خودرویم به بیرون افتاد و اکنون نیز وجود ندارد که آن را به کارآگاهان نشان دهم و ثابت کنم که همه چیز یک شوخی بوده است اما دوستان و شاهدان زیادی این دست اسفنجی را دیده و می‌توانند حرفهای من را تأیید کنند.
پس از این اظهارات، متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار مأموران اداره آگاهی قرار گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز