روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
۴گوشه جهان

مرگ ۱۸ گردشگر در آلمان

شمار تلفات تصادف اتوبوس گردشگران و کامیون در آلمان درحالی به ۱۸ نفر رسید که ۳۰ مجروح حادثه در بیمارستان هستند که حال تعدادی از آنها وخیم اعلام شده است. در این حادثه که در اتوبان شماره ۹ واقع در ایالت «بایرن» رخ داد، اتوبوس ناگهان طعمه حریق شد و مسافران زنده زنده در آتش سوختند.
اتوبوس ۴۸ سرنشین داشت که ۳۰ نفر از آنها، نیمه‌جان نجات یافتند، ولی ۱۸ نفر دیگر در آتش سوختند. هنوز علت این حادثه اعلام نشده است.

 بازار بزرگ «دوشنبه» در آتش

ذوب شدن خطوط برق بزرگترین بازار تاجیکستان ۲۵ مغازه و ۱۶۰ غرفه را به کلی تخریب کرد.
در این حریق مهیب که در بازار جنوب شهر «دوشنبه» -پایتخت- اتفاق افتاد، بخش بزرگی ازبازار در آتش سوخت و بیش از ۲ هزار آتش‌نشان و ۲۸ خودرو اطفای حریق برای مهار آتش وارد عمل شدند.
با توجه به زمان وقوع آتش‌سوزی، هیچ فردی آسیب ندیده است اما خسارت مالی وارد شده به کسبه سنگین و نگران‌کننده توصیف شده است.
براساس اعلام شهردار« دوشنبه» به علت گستردگی خسارت، تاجران و فروشنده‌های مالباخته تا دو سال از پرداخت عوارض روزانه و اجاره غرفه معاف شده‌اند. همچنین مقام‌های شهری تاجیکستان برای بازسازی این بازار تا یک ماه آینده تعهد داده‌اند.
بازار بزرگ تاجیکستان سال گذشته نیز در حادثه‌ای مشابه دچار آتش‌سوزی مهیبی شد و بیش از دو هزار غرفه و فروشگاهش در آتش سوختند.
تحقیقات پلیسی نشان داد این حادثه عمدی بوده است.

انفجار مرموز در انگلیس

آتش‌سوزی و انفجار در ساختمان مرکز «پینت بال» شهر «سنت هلنز» انگلیس خسارت زیادی بر جا گذاشت.
در این حادثه ساختمان به دلیلی نامعلوم طعمه حریق شد و به‌دلیل وجود لاستیک‌های متعدد در ساختمان و انفجارهای پیاپی، هر لحظه حریق شعله ور وغیرقابل مهارترشد.
براساس اظهارات شاهدان، پیش از آتش‌سوزی دو نفر وارد ساختمان شده و دیگر بازنگشته بودند. اما تیم‌های عملیاتی پس از اطفای حریق اعلام کردند هیچ جسدی داخل ساختمان پیدا نکردند.
برای اطفای این حریق چندین دستگاه خودروی مجهزبه همراه ده ها آتش‌نشان ونیروی امدادی به محل اعزام شدند و کارخانه شیشه‌سازی در نزدیکی ساختمان محل آتش‌سوزی نیز برای پیشگیری از وقوع حادثه‌ای بزرگتر تخلیه شد.هنوز علت این حریق مشخص نشده و کارشناسان در حال بررسی شرایط هستند.

انفجارمرگباردر بزرگ‌ترین کارخانه پوشاک بنگلادش

انفجار ناگهانی دیگ بخار در بزرگ‌ترین کارخانه تولیدی و صادراتی پوشاک بنگلادش، دست کم ۱۰ نفر را به کام مرگ کشید و ده‌ها نفر را مجروح کرد.
در این حادثه هولناک که در واپسین دقایق شامگاه روز قبل در حومه «داکا» -پایتخت- اتفاق افتاد، دیگ بخار تازه تعمیر شده کارخانه پس از یک بار روشن و خاموش شدن منفجر شد و تعداد زیادی از کارگران کشته و مصدوم شدند.
براساس اعلام سخنگوی آتش‌نشانی منطقه، امدادگران پس از اطفای حریق، ۹ جسد را بیرون کشیدند و یک نفر نیز در مسیر بیمارستان جان باخت.
دیگر مصدومان حادثه نیز با هماهنگی نیروهای امدادی به بیمارستان انتقال یافتند.کارخانه محل حادثه که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پوشاک جهان بود، محصولات خود را به کشورهای دانمارک، سوئد، آلمان، روسیه، اسپانیا، هلند و انگلیس صادر می‌کرد و ۸۰ درصد درآمدش از صادرات تأمین می‌شد.
مدیر کارخانه ضمن ابراز تأسف از حادثه گفت: «همه تجهیزات کارخانه مورد بازبینی ایمنی قرار داشتند و دیگ بخار نیز به تازگی بررسی شده بود اما هنوز علت انفجار ناگهانی را پیدا نکرده‌ایم.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز