روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
۴گوشه جهان

اعدام عامل ۲ جنایت در امریکا

قاتل یک مأمور پلیس و نگهبان بیمارستان زندان پس از ۹ سال حبس در زندان ایالت «ویرجینیا»ی امریکا با تزریق سم اعدام شد.
«ویلیام مورا»ی ۳۵ ساله در زمان وقوع این دو جنایت به اتهام سرقت در زندان به سر می‌برد. این تبهکار که برای اجرای نقشه فرارش خود را به مریضی زده بود با انتقال به بیمارستان زندان، در یک فرصت مناسب اسلحه نگهبان خود را ربود و پس از شلیکی مرگبار به این نگهبان غیر مسلح از بیمارستان فرار کرد.
تحقیقات برای دستگیری او آغاز شد و روز بعد یکی از افسران پلیس با شناسایی مخفیگاه او برای دستگیری تبهکار فراری وارد عمل شد و اما او هم در درگیری مسلحانه با این مرد فراری به قتل رسید.
پس از دستگیری ،این تبهکار محاکمه‌اش بسرعت انجام شد و قاضی دادگاه با استناد به شواهد و مدارک «ویلیام مورا» را به اعدام با تزریق سم محکوم کرد. این حکم طی سال‌ها با تلاش وکلای مدافع این متهم برای اثبات بیماری روانی او و اعتراض به سم مورد استفاده در اعدام زندانیان امریکا، مدت‌ها به تعویق افتاد. اما این زندانی سرانجام صبح پنجشنبه به اتاق اعدام انتقال یافت و با تزریق سم کشته شد.
«ویلیام مورا» سیزدهمین تبهکاری بود که در سال‌جاری با تزریق سم در امریکا اعدام شد.

سقوط هولناک

آکروبات باز اسپانیایی که پیش از آغاز برنامه‌های جشنواره موسیقی کشورش در ارتفاع ۳۰ متری از سطح زمین در حال اجرای برنامه بود، با بازشدن طناب دورکمرش به پایین سقوط کرد و جان باخت.
این حادثه در شرایطی برای «پدرو اونیون مونروی» ۴۲ ساله رخ داد که او بر فراز جمعیت و در قفسی مشغول انجام حرکات نمایشی بود.
به گفته شاهدان این آکروبات باز تنها با طنابی دور کمرش محافظت می‌شد که با باز شدن گره این طناب، این مرد در برابر چشمان وحشتزده تماشاگران از ارتفاع ۳۰ متری به زمین سقوط کرد و کشته شد.

 بازسازی چهره نخستین فرمانروای زن «پرو»

دانشمندان کشور«پرو» پس از ۱۰ ماه تلاش شبانه روزی، چهره نخستین حکمران زن در منطقه شمالی این کشور را بازسازی کردند.
این تصویرسازی جالب که با استفاده از پرینتر سه بعدی و با آنالیز پیچیده جمجمه مومیایی کشف شده این زن به دست آمده است، واقعیات زیادی را درباره حکومت باستانی پرو روشن کرده است.
به گفته دانشمندان، مومیایی این زن که به «بانو کائو» شناخته می‌شود، ۱۰ سال قبل در مقبره هرمی شکل روستای «چیکاما» کشف شد.
با توجه به اینکه در کنار بقایای پیکر این زن ظروف فلزی گرانقیمت و عصای چوبی با روکش مس قرار داشت شکی باقی نماند که این مومیایی متعلق به یکی از فرمانروایان پرو بوده است.
براساس تحقیقات انجام شده دوران حکمرانی این زن- که نخستین حاکم زن دراین کشور شناخته شده است- به ۱۷۰۰ سال قبل باز می‌گردد.

آزار و اذیت زنی در فرودگاه

یکی از مسئولان اداره تحقیقات فدرال پاکستان به اتهام آزار و اذیت وحشیانه مسافر زن افغان در فرودگاه اسلام آباد بازداشت شد.
به گزارش رسانه‌های خبری، این زن که با خواهرش از افغانستان به اسلام آباد سفر کرده بود به بهانه تحقیق به اتاق بازپرسی فرودگاه انتقال یافتند و پس از ۵ ساعت معطلی یکی از خواهرها برای تأیید مهر ویزایش به اتاق این مرد شیطان صفت فرستاده شد.
این زن پس از آزار و اذیت وحشیانه توسط این مرد با فریادهایی از اتاق بیرون دوید و از مأموران برای نجاتش کمک خواست اما در کمال شگفتی افراد گارد پلیس حاضر در فرودگاه به تمسخر او پرداختند.
با شکایت این زن افغان، دوربین‌های مداربسته اتاق وحشت مورد بررسی قرار گرفت و با تأیید اظهارات او، مسئول اداره تحقیقات بازداشت شد و با حکم وزیر کشور پاکستان تا پایان تحقیقات از کار برکنارش کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز