روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
۴گوشه جهان

آتش‌سوزی مهیب در لندن

حریق گسترده ساختمان سه طبقه «کامدن مارکت» لندن که به علتی نامعلوم طعمه حریق شده بود درعملیات نفسگیر بیش از ۷۰ آتش‌نشان مهارشد.
در این حریق مهیب، هر سه طبقه ساختمان به طور کلی سوخت و با توجه به اینکه در نزدیکی این فروشگاه چندین رستوران و آشپزخانه وجود دارد آتش‌نشانان با حضور گسترده وپرتعداد در محل، شرایط را تحت کنترل گرفته و در عملیاتی نفسگیر و چند ساعته، توانستند آتش را مهار کنند.
هنوز علت وقوع این حادثه مشخص نیست اما تصاویر ثبت شده توسط شاهدان، عمق فاجعه را به تصویر کشیده است. در عملیات مهار این آتش‌سوزی بیش از ۷۰ آتش‌نشان و چندین واحد امدادی به محل اعزام شده بودند اما درباره تعداد تلفات یا مصدومان احتمالی، خبری مخابره نشده است. با وجود اطفای حریق در نیمه شب، کار لکه‌گیری نیز ادامه داشت.

اختلال سیل مرگبار  در زندگی ۱۲ میلیون چینی

همزمان با جاری شدن سیل در نقاط مختلف چین، دست‌کم ۸۳ نفر کشته و ناپدید شده و زندگی حدود ۱۲ میلیون نفرهم مختل شده است.
آمارها نشان می‌دهد که بیشترین تلفات در روزهای اخیر مربوط به استان «خونن» در جنوب و مرکز چین بوده است.تلفات و خسارت‌های گسترده وارده، انتقادهای شدید مردم علیه دولت را به‌دنبال داشته است.تلویزیون مرکزی چین هم اعلام کرده، دست‌کم زندگی ۱۲ میلیون نفر در این استان بر اثر سیل و بارش ‌های سنگین مداوم مختل شده است.
نزدیک به نیم میلیون نفر به کمک‌های فوری در این استان نیاز دارند و یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفرهم خانه‌هایشان را به قصد مکان‌های امن تخلیه کرده‌اند.
نزدیک به ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سیل به‌طور کامل ویران شده یا خسارت‌های سنگینی متحمل شده‌اند. براساس اعلام سازمان هواشناسی، بارش‌ها همچنان طی روزهای آینده ادامه دارد.

کشف جسد پرستار خارجی در دوبی

کشف جسد حلق آویز پرستار هندی در دوبی، پلیس جنایی این کشور را با معمای پیچیده‌ای روبه‌روکرده‌است.
به گزارش پلیس امارات، تحقیقات نشان داد «سانتی توماس» ۳۰ ساله، چهارسال قبل با شوهرش درهند ازدواج کرده بود.آنها دوسال قبل برای کاربه دوبی آمده بودند و «سانتی» دریک بیمارستان خصوصی مشغول به کارشده بود.
پلیس زمانی در جریان این واقعه قرار گرفت که همسر جوان این پرستار پس از بازگشت به خانه با جسد او روبه‌رو شد.
نخستین تحقیقات نشان داده این زوج با وجود اختلافات شدید‌شان همچنان در کنار هم زندگی می‌کردند.
فرزند این زوج هم دور از والدینش و در کنار خانواده پدری‌اش در هند زندگی می‌کند. درحال حاضرتحقیقات برای حل معمای مرگ مرموز زن جوان آغاز شده است.

سیل ژاپن همچنان قربانی می گیرد

تلفات سیل ویرانگر و طغیان رودخانه‌ها در ژاپن درحالی به ۱۸نفر افزایش یافته که جست و جوهای گسترده برای یافتن ۲۰ ناپدید همچنان ادامه دارد.
به گزارش رسانه‌ها، بارش شدید باران که از هفته گذشته آغاز شده با طغیان رودخانه‌ها، بسیاری از مناطق جنوبی ژاپن را دچار آب گرفتگی کرده است و تعداد زیادی از خانه‌ها نیز در کرانه رودخانه‌ها تخریب شده‌اند.
طی روزهای اخیر بیش از ۱۲ هزار مأمور پلیس، نیروی نظامی، آتش‌نشان و امدادگر در بخش‌های مختلف برای تخلیه شهرها، انتقال مردم به پناهگاه‌ها و جست و جو برای یافتن مفقودان حضور یافته و مشغول امدادرسانی هستند. سازمان هواشناسی درباره بارندگی‌های روزهای آتی نیز هشدار داده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز