روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 153
  • بازدید دیروز: 887
  • کل بازدید ها: 465,077
۴گوشه ی جهان

بازگشت به زندگی پس از شوک ۳۳ هزار ولتی

مرد جوان انگلیسی که در حال نصب یک ورقه فلزی در ارتفاع ۴ متری، دچار برق گرفتگی شده و سقوط کرده بود، با گذشت ۶ ماه از نجات معجزه آسایش با دو دست و یک پای مصنوعی به دیدن دختران دوقلو و همسرش رفت.«جیمی مینس» روی داربست ساختمان نیمه کاره‌ای مشغول کار بود که ناگهان ورقه فلزی که در دستش بود به کابل فشار قوی برق برخورد کرد و شوک ۳۳ هزار ولتی برق، او را از بالای داربست پایین انداخت. این کارگر جوان که زنده ماندنش شبیه معجزه است بلافاصله با امداد هوایی به بیمارستان انتقال یافت اما پس از ماه‌ها جدال با مرگ سرانجام پیروزشد.
این مرد که پس از ماه‌ها درمان سخت به خانه برگشته است به خبرنگاران گفت: «حس آن روز را هرگز نمی‌توانم فراموش کنم. وقتی به پایین پرتاب شدم انگار آتش، درونم روشن کرده بودند و بعد از هوش رفتم. زمانی که نخستین بار به هوش آمدم به دلیل سوختگی بخشی از تارهای صوتی و کلیه‌هایم قادر به صحبت و حرکت نبودم اما بدتر آنجا بود که فهمیدم دو دست و یک پایم را از دست داده‌ام. دوقلوهایم چند ماهه بودند و هنوز نمی‌توانستند حرف بزنند که من باردیگر به کما رفتم و چندی قبل زمانی به هوش آمدم که دخترانم اسمم را صدا می‌کردند. حالا هم خوشحالم که زنده ماندم و در کنار آنها و همسر مهربانم هستم.»

لذت آدمکشی

پسر جـــوان امریکایی درجنایتی هولناک، ســه عضوخانواده‌اش ودومرد غریبه را به گلوله بست.
این جنایت زمانی درایالت نیومکزیکو رخ داد که «دامین هررا»ی ۲۱ ساله، از پدرخوانده‌اش خواست سوئیچ خودرواش را برای چند ساعت به او بدهد اما او مخالفت کرد. به دنبال این مشاجره شدید ناگهان «دامین» به اتاق‌اش رفت و پس از برداشتن اسلحه‌اش برگشت و بی‌درنگ به پدرخوانده‌اش شلیک کرد. همان موقع برادر و مادرش که برای میانجیگری آمده بودند را نیز به رگبار گلوله بست. پسر جنایتکار سپس به خیابان دوید و راننده نگون بختی را با شلیک گلوله کشت و خودروی او را به سرقت برد. ۵ ساعت بعد از این جنایت‌ها نگهبان فروشگاهی در «جورجیا» نیز هدف گلوله «دامین» قرار گرفت و کشته شد. تنها بازمانده این جنایت، مادر قاتل است که در وضعیت وخیمی به سرمی برد.
از سوی دیگر پلیس پس از جست و جوهای فراوان، قاتل فراری مسلح را به دام انداخت. پسر جوان در بازجویی با خونسردی به جنایت‌ها اعتراف کرد و گفت که از کشتن لذت می‌برد.
به گفته سخنگوی پلیس «دامین» هیچ سابقه کیفری نداشته و تنها دو بار به خاطر عبور از چراغ قرمز جریمه شده است.
قرار است وی بزودی از سوی تیم روانپزشکی تحت معاینه و بررسی دقیق قرار گیرد.

سونامی مرگبار در دانمارک

وقوع زمین لرزه و سونامی در روستای ساحلی جزیره «گرین لند» دانمارک دست کم ۴ کشته و ۹ مصدوم داشت.
سازمان هواشناسی این کشور همزمانی زمین لرزه و سونامی را یک فاجعه غیرطبیعی خواند که سبب تخریب ۱۱ خانه در روستای کوچک جزیره گرینلند شده است. تصاویر منتشر شده از این سونامی تخریب خانه‌ها و فرورفتن آنها در آب را به خوبی نشان می‌دهد.
جزیره گرینلند با ۵۵ هزار نفر جمعیت یکی از مناطق آسیب پذیر نسبت به تغییرات آب و هوایی است.

۱۶۲ کشته و هزاران بی خانمان درسیلاب بنگلادش

شمار قربانیان بارندگی‌های شدید و بی‌وقفه در مناطق تپه‌ای بنگلادش و جاری شدن سیلاب‌های مهیب، دست کم ۱۶۲ قربانی، هزاران آواره وصدها بی‌خانمان برجا گذاشت.
به گزارش رسانه‌ها، این بارش‌ها که از هفته گذشته آغازشده، ساکنان منطقه را آواره کرده است. شمار زیادی از مردم نیز به پناهگاه‌ها انتقال یافته‌اند.مسئولان مربوطه همزمان با اسکان ۲۵۰۰ آواره در پناهگاه‌ها، چندین شهرکوچک و روستاهای اطراف را با احتمال خطر سیلاب تخلیه کرده و ساکنان را به مناطق امن منتقل کرده‌اند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز