روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 446
  • 761
  • 1,333,147
۴ گوشه جهان

جنایت‌های سریالی مأمور و دیپلمات قلابی

مرد تبهکار انگلیسی که تحت عنوان مأمور پلیس و دیپلمات ارشد در شهرهای لندن و رم دو نفر را کشته و اموال‌شان را سرقت کرده بود، هنگام سومین جنایت درشهر رم، به دام افتاد.نخستین جنایت «جیسون مارشال» در سال ۲۰۱۳ رخ داد که درجریان آن یک مهندس رایانه به نام «پیتر فاسولی» ۵۸ ساله کشته شد. این مرد که به‌عنوان مأمور قلابی به خانه مقتول رفته بود پس از قتل، کارت‌های بانکی و پول‌های او را به سرقت برده و به شهر رم درایتالیا گریخته بود. قاتل حرفه‌ای صحنه جنایت را هم طوری طراحی کرده بود که تا دو سال مأموران آن را یک حادثه می‌دانستند. اما با پیدا شدن مدارک جدید در خانه مقتول، جست و جو برای یافتن مارشال آغاز شد. این مرد پس از سفر به رم نیز با معرفی خود به‌عنوان یک دیپلمات، مردی را کشته و پول و کارت‌های بانکی‌اش را به سرقت برده بود. پلیس ایتالیا این قاتل خطرناک را هنگام سرقت و جنایت دیگری دستگیر کرد. درحال حاضرتحقیقات جنایی ازاین جنایتکارمخوف ادامه دارد.

انهدام باند قاچاق ایرانی‌ها به اسپانیا

پلیس اسپانیا از انهدام باند بزرگ قاچاق مهاجران غیرقانونی ایرانی به این کشور با همکاری تیم‌های ویژه پلیس اتحادیه اروپا و انگلیس، خبرداد.
به گزارش پلیس، در عملیات شناسایی و دستگیری اعضای این باند بیش از صد نفر بازداشت شده‌اند که ۱۴ نفر آنها عضو باند هستند، ۴۲ نفر افرادی هستند که گذرنامه‌هایشان را به باند فروخته‌اند و ۴۴ ایرانی نیز با گذرنامه جعلی بازداشت شده‌اند. رئیس این باند نیز در حالی که قصد فرار به برزیل را داشت در فرودگاه «هیثرو»ی لندن شناسایی و دستگیر شد. مرکز فعالیت این باند در شهر ساحلی «مالاگا» بود که اعضای آن در ازای دریافت ۲۵ هزار یورو برای هر ایرانی گذرنامه جعلی تهیه کرده و آنها را از راه هوایی به انگلیس و سپس اسپانیا انتقال می‌دادند. در مخفیگاه این باند مدارک اعضا و ابزار مرتبط با جعل و قاچاق انسان و چند اسلحه کشف شد.

پایان اسارت ۲ساله مادر و ۲ فرزند

زن امریکایی و دو فرزندش که درخانه شیطانی مردی ناشناس به اسارت درآمده بودند، پس از دو سال با کنجکاوی همسایه‌ها، نجات یافتند.
به گزارش پلیس «ویرجینیا»ی امریکا، زن ۳۲ ساله و دو فرزند ۱۱ و ۸ ساله‌اش که پس از ربوده شدن و اسارت بشدت بیمار شده بودند، درپی تماس‌های همسایگان با پلیس از اسارتگاه شیطانی نجات یافته و به بیمارستان انتقال یافتند. مأموران دراین عملیات مرد ۴۳ ساله‌ای به نام «کریم علی محمد مور» را هم دستگیر کردند. این شیطان صفت در بازجویی‌های مقدماتی مدعی بود پدر بچه هاست. اما پس از آزمایش‌های پزشکی ادعایش رد شد و به اتهام سه مورد آدم ربایی وتجاوز در بازداشت بسرمی برد. براساس اظهارات سخنگوی پلیس، دو کودک ربوده شده در این مدت مدرسه نرفته و از نظر جسمی و روحی نیاز به درمان‌های تخصصی دارند. هنوز جزئیات این پرونده مخوف فاش نشده وتلاش مأموران برای رفع ابهام‌ها ادامه دارد.

اشتباه پرسنل بیمارستان سرنوشت این مرد را دگرگون کرد

مرد جوان اهل شانگهای چین بدلیل اشتباه فاحش پرسنل یک بیمارستان از آنها شکایت کرده است.
«وانگ» که ۲۸ سال پیش در این بیمارستان بدنیا آمده بود، بدلیل خطای پرسنل بیمارستان به خانواده ای دیگر تحویل داده شده بود. وی اکنون به همراه نامادری اش که در جستجوی پسر واقعی اش است شکایتی علیه این بیمارستان تنظیم کرده اند.
وانگ در این خصوص گفت:همیشه از سوی اقوام و دوستانم بدلیل اینکه شبیه به پدرم نبودم مورد تمسخر و آزار و اذیت قرار می گفتم. سال ۲۰۰۴ این شایعات و کنایه ها باعث شد تا همسرم از من طلاق بگیرد. سرانجام در سال ۲۰۱۱ آزمایش خون نشان داد که خانواده ای که در آن بزرگ شده ام، خانواده واقعی من نیست. تست دیگری که در سال ۲۰۱۶ انجام دادم ثابت کرد که مادر فعلی من، مادر واقعی من نیست.
حال این مرد و مادر غیر واقعی اش با تنظیم یک شکایت علیه بیمارستان سلامت کودکان شانگهای مبلغ ۱/۳ میلیون یوآن چین طلب غرامت کرده اند.
«ژانگ»، نامادری وی می گوید به یاد دارم بعد از زایمانم در سال ۱۹۸۹ ، فرزندم را برای انجام آزمایش از اتاقم بیرون بردند. ۳ روز بعد که فرزندم را نزدم بازگرداندند از خوردن شیر امتناع می کرد.
گفتنی است؛ این بیمارستان با پذیرش خطای خود، آن را سهوی دانسته و قول داده تا در یافتن پسر واقعی این زن و والدین وانگ به آنها کمک کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز