روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 625
  • 899
  • 1,049,042
۴۰ درصد صنایع در شهرک‏‌های صنعتی کشور تعطیل شده‌اند

نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۰ درصد صنایع در شهرک‎های صنعتی تعطیل شده‎اند و در برخی از استان‎ها این رقم به ۸۰ درصد هم می‎رسد ولی وضعیت استان ما از این لحاظ خوب است.
معصومه آقاپورعلیشاهی در چهل و چهارمین جلسه شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار کرد: اخیراً جلسه‎ای در رابطه با شرایط اقتصادی کلان کشور و استان تشکیل دادیم که مسائل ماده ۱۳ و ۱۶ را در کمسیون اقتصادی مطرح کردیم.
نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: در شورای عالی اقتصاد سران سه قوه قول دادند در رابطه با تضامینی که بابت صادرات اخذ می‎شود طی سه ماه وقت صرف کنند و فرمول قیمت را طبق خوداظهاری و متناسب با قیمت سایت «نیما» تغییر دهند.
آقاپور در عین حال خاطرنشان کرد: در ۱۰ روز گذشته با کاهش قیمت ارز مواجهیم و بعد از تثبیت قیمت ارز فرمول را تغییر می‎دهیم.
نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در رابطه با اولویت‎بندی طرح‎های عمرانی در کشور مقرر شد سازمان برنامه و بودجه، وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی جلسات مشترکی با کمسیون‎ها داشته باشند تا در ابتدا اول پروژه‏‌های نیمه تمام ارزیابی شوند و با حداقل قیمت به بخش خصوصی واگذار شوند.
نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور ۶۰ هزار پروژه نیمه تمام از ۵ درصد تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد، افزود: هزینه نگهداری این پروژه‌‏ها برای دولت بسیار سنگین است.
آقاپور ادامه داد: در ارتباط با بودجه سال ۹۸ با توجه به شرایط کشور سه سناریو در رابطه با اولویت‌بندی پروژه‎ها، شفاف‎سازی فضای کسب و کار، حذف قوانین زاید، همکاری دولت با ارکان نظام و افزایش صادرات غیر نفتی طرح شده و در جهت تغییر بخشنامه‎ها تلاش می‎شود.
نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: پیشنهاد تک نرخی کردن ارز به شکل بازار آزاد نیز مطرح است.
نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: یکی از موارد بسیار مهم تعیین تکلیف اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی و سررسید پرداخت این اسناد است که اولین سند در اسفند ۹۷ تعیین شده است.
آقاپور گفت: واگذاری پروژه‎ها به بخش خصوصی باید طبق سررسید ۶ ماهه تا یک‌ساله اتفاق افتد که غیر از این توجیه اقتصادی ندارد.
لازم به ذکر است موانع اجرایی بند و تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷، اجرای مصوبات مرتبط با حوزه فرش دستباف استان، پیش‏‌نویس آیین‎نامه پیشنهادی ستاد،کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، پیشنهادهای کمیته عمران شورای گفت‎وگوی استان در خصوص مشکلات انبوه‎سازان مسکن و ساختمان در فرآیند اخذ خدمات از شرکت‏‌های خدمت‎رسان از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز