روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 343
  • 1,575
  • 1,392,779
۴۳درصد جرایم مجازی مربوط به شبکه های اجتماعی است

رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا گفت: جرایم مربوط به شبکه های اجتماعی و تلگرام نزدیک به ۴۳ درصد جرایم مجازی را دربرمی گیرد که شامل مزاحمت های آنلاین، هتک حیثیت و حرمت افراد و در اختیار قرار گرفتن حساب های اکانت های تلگرام است.
سرگرد حمید کیانی رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا اظهار کرد: شگردهای کلاهبرداران تلگرامی به طورکلی مبتنی بر تبلیغ است،متاسفانه می بینیم تبلیغی را مدیر گروه یا مدیر کانالی منتشر می کند و اتفاقاً هم قید می کنند مسئولیت این تبلیغ با ما نیست.
رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا افزود: کلاهبرداران در برخی مواقع با تماسی که با قربانیان دارند خود را از دوستان آنها معرفی می کنند و درخواست کد ارسال شده به گوشی آنها را دارند و متاسفانه افراد بدون اینکه احراز هویتی را از فرد تماس گیرنده داشته باشند اقدام به ارسال کد درخواستی می کنند و به این شکل بلافاصله اکانت تلگرام آنها در اختیار فرد تماس گیرنده قرار می گیرد . با این اقدام فرد تماس گیرنده به تمامی اطلاعات آنها دسترسی پیدا می کند و این اقدام منجر به اخاذی از افراد می شود.
سرگرد حمید کیانی رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا توصیه کرد: هیچ وقت نباید به راحتی کد اکانت خود را در اختیار حتی آشنایان قرارداد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز