روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 138
  • 817
  • 1,357,294
۴۵۰ هزار قالیباف در سال ۹۷ بیمه می‌شوند

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علاوه بر مصوبه دولت، ۵۰ میلیارد تومان به بودجه بیمه ای قالیبافان اضافه شده گفت: پیش بینی می شود ۴۵۰هزار نفر از قالیبافان و فعالان صنایع دستی در سال ۹۷ بیمه ‌شوند.
رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در راستای رفع این دغدغه در کمیسیون تلفیق برای افزایش بودجه مرتبط به این مهم، تلاش‌های بسیاری صورت گرفت که در پی آن علاوه بر مصوبه دولت در برنامه بودجه، ۵۰ میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق به آن اضافه و در صحن علنی به تصویب رسید.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی‌ها به نظر می‌رسد با بودجه اختصاصی، حدود ۴۵۰ هزار نفر از استادان و فعالان صنایع‌دستی و فرشبافان در سال ۹۷ بیمه شوند، اضافه کرد: این میزان بودجه در نظر گرفته شده می‌تواند مشکل بیمه بسیاری از فعالان این عرصه را حل و فصل کند.
وقفچی با بیان اینکه مشکل اصلی در عدم تقسیم بودجه عادلانه در مراکز استانی‌هایی است که فرش و صنایع دستی، فعالیت اصلی آن‌ها به حساب می‌آید، گفت: در بسیاری از استان‌ها با وجود فعالیت چشمگیر در این زمینه، آمار بیمه‌شدگان آنها پایین است و در مقابل آمار بیمه‌شدگان در استانی دیگر با وجود فعالیت محدود بالا است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز