روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,017
  • 744
  • 1,383,185
۵بار قصاص، مجازات عاملان جنایت طایفه ای

دو مرد مسلح که به خاطر اختلاف‌های طایفه‌ای، با هجوم به یک خانه ویک گلخانه در شهرستان رودبار جنوب، دو مرد وپسرکوچکی را به قتل رسانده بودند پس ازمحاکمه و با حکم دادگاه کیفری، به قصاص در حضور مردم محکوم شدند.
متهمان شامگاه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ درحالی که اسلحه به دست داشتند پس از مراجعه به خانه‌ای مرد جوان صاحبخانه وپسر۴ چهارساله‌اش به نام، امیرحافظ را به رگبارگلوله بسته و بلافاصله متواری شدند.
این دو جنایتکار حدود ۹ ماه بعد با ورود به گلخانه‌ای در روستای علی آباد عمران از توابع شهرستان جیرفت، دومرد را به گلوله بستند که دراین جنایت هولناک یکی ازمردان کشته شد ودیگری به بیمارستان انتقال یافت ونجات پیدا کرد.
درحالی که رسیدگی به این جنایت‌ها در دستور کار دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی قرار داشت، سرانجام با ردیابی‌های ویژه اطلاعاتی هر دو جنایتکار در چنگال قانون گرفتار شدند وبا اعتراف به جرایم‌شان پای میزمحاکمه ایستادند.
پس ازمحاکمه آنها دردادگاه کیفری یک شهرستان جیرفت، متهم ردیف اول به سه بار قصاص نفس و متهم ردیف دوم به دو بار قصاص نفس محکوم شدند.
این حکم بزودی به محکومین ابلاغ می‌شود که قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است.
اما پس از قطعیت در دیوان عالی کشور حکم به مرحله اجرا در خواهد آمد.
دادستان رودبارجنوب علت وانگیزه اصلی این حادثه را اختلافات و درگیری‌های طایفه‌ای اعلام کرد و گفت: متهم ردیف اول علاوه بر ۳ بار قصاص، به ۱۰ سال حبس بابت نگهداری سلاح غیرمجاز جنگی کلاشنیکف و یک سال حبس بابت تخریب لوازم منزل وخودرو محکوم شده است.
متهم ردیف دوم نیز علاوه بر ۲ مرتبه قصاص، به ۱۰ سال حبس بابت نگهداری سلاح غیرمجاز جنگی کلاشنیکف و یک سال حبس بابت تخریب لوازم منزل وخودرو و همچنین ۱۵ سال حبس بابت معاونت در قتل محکوم شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز