امام حسین (ع) را از زبان هنرمندان بشناسید

«راویان عشق» به تهیه‌کنندگی ناهید دل‌آگاه عنوان برنامه جدید شبکه چهار سیماست که در ماه محرم و صفر راهی آنتن می‌شود.
دل آگاه ضمن اعلام خبر بالا درباره‌ی اهداف تولید این برنامه تلویزیونی توضیح داد: علیرغم تمام درگیری‌ها و مشغله‌هایی که از پیش تولید کار جدید سینمایی‌ام دارم، ولی عشق و ارادتم به حضرت امام حسین (ع) باعث شد که با تمایل قلبی مدیریت این پروژه را بر عهده بگیرم.
او با اشاره به تیم تولید برنامه «راویان عشق» افزود: از آنجا که همیشه دوست داشتم به جوانان خوش ذوق میدان بدهم، در این پروژه نیز با خانم روناک جعفری که از مستندسازان خوش سابقه هست و کارهایی همچون مجموعه پنج قسمتی «تعزیه عشق» و سریال «شب دهم» را در کارنامه حرفه‌ای خودش دارد و خانم ارغوان تجلی‌منش که از جوانان خوش ذوق و آتیه هست در سمت کارگردان همکاری می‌کنم. به طور کلی تیم سازنده این پروژه همه از جوانان با تجربه در سینما و تئاتر هستند.
این تهیه‌کننده همچنین با بیان اینکه برنامه «راویان عشق» از بیعت تا هجرت امام حسین (ع) را روایت می‌کند، اظهار کرد: در این برنامه ۱۵ قسمتی، برای اولین بار به صورت موضوعی به وقایع عاشورا پرداختیم و هر قسمت به یکی از شخصیت‌ها و معصومین این واقعه اختصاص دارد. این ۱۵ قسمت از بیعت تا هجرت امام شروع می‌شود و در قسمت‌های آتی به مسلم بن عیقل، ورود کاروان، حضرت علی‌اصغر، حضرت علی‌اکبر ، حضرت قاسم، حضرت ابولفضل و … تا سخنرانی حضرت زینب پرداخته می‌شود.
دل‌آگاه اضافه کرد: تاکنون به سراغ هنرمندان زیادی رفته‌ایم؛ به عنوان مثال برای قسمت مربوط به شخصیت مسلم‌بن عقیل به سراغ هنرمندان هفت هنر رفتیم. در کل می‌توان گفت که در طول این برنامه با شخصیت‌های بنامی همانند استاد محمد فرشچیان، خالق اثر عاشورا، مجتبی فرآورده، بهروز رضوی، امیرحسین مدرس، امیرحسین صدری و … گفت‌وگو کردیم. بر همین اساس نام «راویان عشق» به این معنی است که هر کدام از این شخصیت‌ها واقعه عاشورا را از زبان خودشان روایت می‌کنند.

مــعافیت ۲۵ درصدی  مـــؤسسات فـــرهنگی از مــالیات

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از معافیت ۲۵ درصدی مالیات برای مؤسسات فرهنگی خبر داد.
کاراندیش مروستی با بیان این‌که درآمد در حوزه‌های فرهنگی زیاد نیست، اظهار کرد: بنابراین واگذاری مجتمع‌های فرهنگی به بخش خصوصی از سیاست‌های کشوری بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان این‌که اهالی فرهنگ و هنر باید نسبت به واگذاری مجتمع‌ها به بخش خصوصی توجیه و ترغیب شوند، افزود: تخصیص اعتبارات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از محل ماده ۱۸۰، صفر و از محل درآمدهای نفت و گاز دو درصد است.

ممنوع شدن کــسر نمره به علت تـأخیر در دفــاع از پایان‌نــامه

با شکایت تعدادی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران بند ۱۱ مصوبه شورای آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص ارزشیابی پایان‌نامه کارشناسی ارشد مبنی بر کسر نمره به لحاظ تاخیر در دفاع از پایان نامه باطل شد.
بر اساس مصوبه مذکور اگر یک دانشجو واحد های لازم برای گرفتن رساله یا پایان نامه را گذرانده باشد یا واحدهای درسی خود را به پایان رسانده و موفق به گرفتن واحد پایان نامه یا رساله شده باشد اما نتواند پایان نامه خود را در موعد مقرر تحویل استاد دهد و از آن دفاع کند، برای این تأخیر از نمره پایان نامه او کسر خواهد شد. که هیأت عمومی دیوان عدالت اداری این مصوبه را ابطال کرد.
چندی پیش شورای آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت مقرر کرد که دانشجویانی که در دفاع از پایان نامه خود تأخیر داشته باشند متناسب با تأخیر صورت گرفته نمره منفی دریافت می کنند. این دانشگاه برای تأخیر در موعد دفاع از پایان نامه از دانشجوی خود ۶ نمره کم کرده بود که همین کار باعث اعتراض آن دانشجو به دیوان عدالت اداری شد و ابطال بند ۱۱ مصوبه شورای آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص ارزشیابی پایان نامه کارشناسی ارشد مبنی بر کسر نمره به لحاظ تاخیر در دفاع پایان نامه را خواستار شد.
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با این استدلال که مطابق ماده ۲۲ آئین نامه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری در سال ۸۸ ارزشیابی پایان نامه در جلسه دفاعیه توسط هیأت داوران انجام می شود و در موارد ۳۶ و ۳۷ آئین نامه مذکور در رابطه با کسر نمره ارزشیابی پایان نامه به علت تأخیر در دفاع ، اختیاری برای شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی پیش بینی نشده است، بنابراین بند ۱۱ مصوبه شورای آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص ارزشیابی پایان نامه کارشناسی ارشد مبنی بر کسر نمره به لحاظ تأخیر در دفاع پایان نامه خارج از حدود اختیارات مرجع تصویب کننده است و به استناد بند یک ماده ۱۲ و ماده ۸۸ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ ابطال شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از