روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 153
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,365

پلمپ دفتر تپ‌سی در تبریز

روز پنجشنبه، چهارم آبان ماه، همزمان با هفته رایگان تپ سی، اداره نظارت بر اماکن عمومی تبریز دفتر تپ‌سی را که فقط یک ماه از فعالیتش در آن شهر می گذشت، پلمپ کرد.
شنیده ها حاکی از آن است که اداره نظارت بر اماکن عمومی ناجا گفته است که می خواهد به طور مستقیم بر فرایند استخدام راننده ها در تپ‌سی نظارت داشته باشد.
به گفته روابط عمومی تپ‌سی، این اپلیکیشن درخواست تاکسی آنلاین مجوز فعالیت در همه شهرهای کشور را دارد؛ اما همچنان «سنگ‌‌اندازی ها» بر سر راه این شرکت خصوصی ادامه دارد.
به گزارش بازتاب،برخی ناظران معتقدند فشار رقبای سنتی تپ‌سی عملکرد مجریان قانون را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
اگر هر شهری قانون خود را داشته باشد، بعید است چالش پلمپ دفاتر جدید تپ‌سی به این زودی دست از سر این سامانه هوشمند بردارد.
پیش از این نیز دفاتر تپ‎سی، اندکی پس از راه‌اندازی، در مشهد و شیراز پلمپ شده بود ولی در نهایت مذاکرات قانونی منجر به فک پلمپ آن دفاتر شد.
تپ‌سی قصد دارد تا پایان سال، دامنه فعالیت خود را دربسیاری از شهرهای دیگر نیز گسترش دهد.
تبریز ششمین شهری است که شهروندان آن می توانند از خدمات اپلیکیشن تپ‌سی برخوردار شوند. این سامانه هم اکنون در تهران، کرج، اصفهان، مشهد و شیراز نیز فعالیت وسیعی دارد.

آشنایی با نمایش خیابانی نیازمند مطالعه بیشتر هنرمندان است

عضو شورای مشورتی پنجمین جشنواره نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم بر ضرورت مطالعه و تحقیق هنرمندان در خصوص آشنایی با نمایش خیابانی تاکید کرد.
نازیلا ایرانزاد بنام در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جایگاه تئاتر استان و کشور در مقایسه با تئاتر دنیا از لحاظ علمی سطح قابل قبولی دارد، گفت: با اینحال با دیدن یکی دو اثر خارجی و خواندن چند کتاب نمی توان گفت حرفه ای شده ایم و گرچه شاهد تئاتر های صحنه ای خوبی در استان هستیم اما هنرمندانمان آشنا با تئاتر خیابانی نبوده و وجه تمایز آنرا با تئاتر صحنه ای نمی دانند.
وی برگزاری جشنواره هایی همچون جشنواره نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم را بستر مناسبی برای عملی کردن اصول نظری تئاتر و نمایش خیابانی دانست و اظهار داشت: نمایش خیابانی هدفش به میان مردم رفتن است که با موضوعی کردن جشنواره باعث ایجاد محدودیت در اجرا و ارائه آثار می شویم و یک موضوع عام به این شکل ناقص بیان می شود.
کارگردان موفق تبریزی در عین حال یادآور شد: متاسفانه فکر می کنیم که با خواندن دو جلد کتاب یا فیلم دیدن آگاه بر همه چیز شده ایم و این درحالی است که باید هر روز خود را در معرض آموزش به صورت علمی قرار دهیم که شرکت در کارگاه های تخصصی جشنواره ها خود امکان بسیار خوبی در این راستا است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز