روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
۵۳۰۰ متر زمین تحفه شهرداری تبریز به هنرمندان

اختصاص پنج هزار و ۳۰۰ متر زمین در منطقه ۹ شهر تبریز با رویکرد فرهنگی، تفریحی و گردشگری برای هنرمندان پیشکسوت گامی مثبت در راستای تبادلات فرهنگی خواهد بود.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ششمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت، از تبریز به عنوان شهر فرهنگی یاد کرد که وجود هزاران شاعر، عارف، نقاش، هنرمند و سایر فعالان نامی عرصه های مختلف هنر، نشانه ای آشکار از این مدعا است.
«علی مرادخانی» افزود: تبریز و آذربایجان در طول تاریخ به پایمردی و بزرگی مردان و زمان خود شهرت دارد که همواره در تاریخ سیاسی، اجتماعی و هنری ایران زمین می درخشد.
محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی هم در این مراسم با بیان اینکه تبریز جایگاهی رفیع و مهم در هنر ایران دارد، گفت: بسیاری از مکاتب هنری، ادبی، عرفانی و حتی سیاسی و فرهنگی در این شهر نمو و حیات یافته است.
وی اظهار کرد: هنر آذربایجان در رشته های گوناگون همواره جلوه گاه خوشی ها و زیبائی های ایران بوده است. هنر مردم آذربایجان نقش به سزایی در تمدن جهانی داشته و این خطه همواره پرچمدار مکاتب هنری بوده است.
محمدپور با اشاره به تاسیس اولین دانشگاه کشور در تبریز و تاثیر آن در رشد و پرورش دانشجویان اقصی نقاط جهان، اظهار کرد: ربع رشیدی اولین دانشگاه کشور بود که ۶۰۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل بودند و در زمان فعالیت خود بسیاری از دانشجویان بین المللی را پرورانده و در سیر پیشرفت علم و هنر تاثیر بسزایی داشته است.
این گزارش حاکی است، در پایان این مراسم قرارداد اهدای زمینی به وسعت پنج هزار و ۲۰۰ مترمربع واقع در شهرداری منطقه ۹ تبریز به موسسه هنرمندان پیشکسوت اهدا شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز