روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 242
  • 351
  • 1,279,775
۵۴ درصد مخازن سدها خالی است

وزارت نیرو اعلام کرد: برداشت از سدهای کشور از ابتدای سال آبی(مهرماه) تا پایان آذرماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد افزایش یافته و ۵۴ درصد مخازن خالی است.
بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، میزان خروجی آب از سدهای کشور که در سال گذشته پنج میلیارد و ۶۸۰ میلیون متر مکعب بود، امسال با ۲۲ درصد افزایش، ۶ میلیارد و ۹۳۰ میلیون متر مکعب ثبت شده است.
بر اساس این گزارش، حجم مخازن سدهای کشور که در سال گذشته ۲۰ میلیارد و ۶۲۰ میلیون متر مکعب ثبت شده بود، امسال با ۱۰ درصد افزایش به ۲۲ میلیارد و ۵۹۰ میلیون متر مکعب رسیده است.
بر همین اساس، میزان حجم آب ورودی به سدهای کشور در مقایسه با پارسال ۳۹ درصد کاهش و میزان حجم خروجی آب از سدهای کشور در مقایسه با سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است.
این گزارش می‌افزاید: حجم آب ورودی به سدهای کشور که در سال گذشته، هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون متر مکعب ثبت شده بود، امسال با ۳۹ درصد کاهش به چهار میلیارد و ۷۱۰ میلیون مترمکعب رسیده است.
اکنون از مجموع ۴۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب ظرفیت کل مخازن سدهای کشور ۴۶ درصد پرشدگی گزارش شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز