۶۰ میلیارد تومان پروژه برای روشن شدن تبریز برای ۲۰۱۸

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: اداره برق استان محورهایی در راستای تبریز ۲۰۱۸ تعیین کرده که ویترین اصلی این محورها روشنایی است و در این رابطه برنامه احداث ۶۰ کیلومتر شبکه روشنایی شهر تبریز در برنامه‌ریزی اصلی قرار گرفته و مناطق مورد نظر عموماً مناطقی هستند که در هدف گردشگری قرار گرفته‌اند.
عادل کاظمی گفت: با ویژگی‌ها و ظرفیت‌هایی که در شهر اولینها هست و یا در آینده نزدیک به امکانات زیرساختی این شهر افزوده خواهد شد، به طور قطع و یقین باید متذکر شد که تحقق آرمان «تبریز شهری جهانی و برای همیشه به عنوان زیباترین و توسعه یافته‌ترین شهرهای جهان اسلام» میسر شود، دور از دسترس نباشد و در بین شهرهای ایران شهر تبریز به عنوان اولین شهر جهانی توسعه یافته و زیبا لقب بگیرد.
به هر حال، تبریز در طول تاریخ کشورمان همواره شهری پیشتاز در عرصه‌های مختلف چون در حوزه شهری، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی بوده که معادلاتش با تمام شهرهای جهان و حتی دیگر کلانشهرهای کشورمان فرق داشته است.
به خاطر همین پیشتازی تبریزی‌ها و آذربایجانی‌ها، از پشتیبانی انقلاب و نظام اسلامی و به خصوص رهبر‌و ولی‌فقیه نظام جمهوری اسلامی ایران است که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب «این شهر را قلب آذربایجان و آذربایجان را سر ایران» نامیده اند.
در ادامه برای کنکاش در خصوص سهم شرکت توزیع نیروی برق تبریز در برنامه تبریز ۲۰۱۸ به سراغ عادل کاظمی مدیرعامل این شرکت رفتیم تا در این خصوص پرسش و پاسخی داشته باشیم که در ادامه ارائه می‌شود.
نظرتان در خصوص تبریز ۲۰۱۸ چیست؟
مناطق هدف گردشگری در رویداد ۲۰۱۸ هدفگذاری شده‌اند و تاکنون در این راستا تجهیزات بازار بزرگ تبریز ساماندهی شده و شبکه زمینی بازار صادقیه به شبکه کابلی تبدیل شده‌اند.
ظرف یک ماه و نیم آینده بخش مهمی از اصلاح انشعابات این اثر مهم گردشگری در بازار صادقیه به پایان می‌رسد.
نکته مهم از شما در تبریز۲۰۱۸ ؟
در بحث تبریز ۲۰۱۸، توجه به مبلمان شهری یکی از نکات مهم است که نیاز به همکاری و تعامل با ارگان‌هایی همچون شهرداری، استانداری و میراث فرهنگی دارد و ظرف ماه‌های آینده نشست‌هایی در این خصوص برگزار خواهد شد.
شرکت توزیع نیروی برق تبریز به عنوان یکی از سه شرکت توزیع در گسترش اتوماسیون شبکه تعیین شده است، هوشمندسازی شبکه برق مدت زمان حل مشکلات تجهیزات شبکه و خاموشی را کم می‌کند و متخصصان ما می‌توانند از مرکز دیسپاچینگ توزیع، اقدام به رفع مشکلات کنند.
با اتوماسیون شبکه سرعت عمل بالا می‌رود، هزینه‌ها کاهش می‌یابند، خطایابی دقیق‌تر اتفاق می‌افتد و به تبع آن مدت زمان خاموشی کم می‌شود چرا که با مانیتورینگ تجهیزات فرامین لازم مربوط به قطع، وصل و خطایابی در کمترین زمان صورت می‌گیرد و پایلوت بودن تبریز کمک می‌کند که در این راه قدم‌های سریع‌تری برداریم.
در حال حاضر ۳۰۰ نقطه شبکه هوشمندسازی شده است، دولت برق‌های تولیدی پنل‌های خورشیدی را ۱۰ برابر قیمت تعرفه خریداری می‌کند.
میزان اعتبارات در نظر گرفته شده برای تامین روشنایی شهر چقدر است؟
طبق توافق با شرکت توانیر اعتباری جهت تامین روشنایی شهر با LED برای فاز اول اختصاص یافته است و ضمن اینکه بخشی از منابع نیز بطور مستمر و سالانه از محل منابع داخلی شرکت توانیر تخصیص می‌یابد و مطابق با برنامه‌ها اقدام به احداث و اصلاح شبکه‌های روشنایی می‌شود.
همیشه انتقاد اصلی از شهر تبریز در خصوص روشنایی شهر بوده که مدام در جلسات استانداری، شهرداری و غیره مطرح شده و رسانه‌ها نیز تمرکز ویژه روی این موضوع دارند، از این رو آیا برنامه تامین روشنایی شهر و تعویض چراغ‌ها تا پایان سال انجام خواهد گرفت؟
قطعاً تا پایان سال‌جاری تحول مناسبی در روشنایی شهر تبریز صورت خواهد گرفت و برنامه پروژه تعویض چراغ‌های معمولی و جایگزینی LED به صورت جدی انجام خواهد پذیرفت.
در حال حاضر ۸ هزار و ۸۵۰ کیلومتر شبکه توزیع در تبریز وجود داشته و ۶ هزار و ۵۱۰ پست وجود دارد که نشان می‌دهد گستردگی تاسیسات و شبکه‌ها بسیار زیاد بوده و امسال با توجه به حساسیت رویداد تبریز ۲۰۱۸ مناطق هدف گردشگری در اولویت تامین روشنایی قرار گرفته‌اند.
اگر بخواهیم در زمینه روشنایی شهر به یک ایده‌آل برسیم باید یک هدفگذاری دو ساله همراه با جدیت داشته باشیم و البته محدودیت منابعی نیز در این زمینه وجود دارد ولی نباید مانع انجام اهداف مدنظر باشد.
اعتباری که شرکت توانیر برای تبریز ۲۰۱۸ در نظر گرفته، چقدر است؟
شرکت توزیع تبریز در حال حاضر بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان پروژه در مراحل مختلف اجرا دارد و بخشی از این پروژه‌ها در راستای تبریز ۲۰۱۸ می‌باشد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz