۷ هزار نفر امسال در تصادفات جان باختند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی (راهور) گفت: هفت هزار نفر از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه در ایران بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند. سردار تقی مهری در آیین رونمایی از کیت تست سلامت رانندگان در شهرک آزمایش افزود: با این حال در ماه های تیر و مرداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به رغم افزایش سفرها با کاهش تصادفات مواجه بودیم.
کیت تست سلامت رانندگان با هماهنگی پلیس راهور و وزارت بهداشت و دیگر دستگاه ها، طراحی و ساخته شده است و از این بعد به خصوص در تست مصرف الکل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی (راهور): بر اساس آمار موجود ۵۷ درصد تصادفات مربوط به خودروهای سواری و مابقی به موتورسواران مرتبط می شود. سردار مهری خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۰ میلیون گواهینامه رانندگی در سطح کشور صادر شده است و حدود ۲۲ میلیون خودرو در حال تردد هستند.
وی اظهار داشت: برای فرهنگ سازی ترافیک، ۱۰ میلیون همیار پلیس، ۱۵ هزار راهور محله و ۱۰۰ هزار نفر از فرهنگیان یاری رسان پلیس هستند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود: بر اساس اطلاعات و آمار موجود، همیاران پلیس تاکنون موجب کاهش ۱۸ درصد تصادفات شده اند.
سردار مهری خاطرنشان کرد: یکی از راهبردهای پلیس راهور پس از برقراری نظم ترافیکی کنترل رفتار رانندگان پرخطر است. در قانون نیز تاکید شده است که پلیس با ابزار و تجهیزات پس از محرز شدن تخلفات، رانندگان خاطی را از رانندگی محروم و اعمال قانون می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از