روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 469
  • 721
  • 1,335,391
۷۰ درصد تکنولوژی واحد های تولیدی آذربایجان شرقی مربوط به کشور آلمان است

رئیس اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی اظهار داشت: ۷۰ درصد تکنولوژی واحد های تولیدی آذربایجان شرقی مربوط به کشور آلمان است.
«صمد حسن زاده» در دیدار با اتاق بازرگانی تبریز و جمعی از تجار و صنعتگران استان به ارتباط قوی آذربایجان با کشورهای اروپایی مخصوصا آلمان در حوزه های مختلف از جمله تکنولوژی، صادرات و واردات اشاره کرد و گفت: آذربایجان از قدیم الایام مرکز تجارت ایران و یکی از قطب های بسیار بزرگ صنعتی کشور ایران است و از این رو تبریز به دلیل واقع شدن در مسیر جاده ابریشم و حضور دانشگاه های بزرگ و صنایع مادر در آذربایجان شرقی، به عنوان یک قطب تجاری و صنعتی در دنیا مطرح است.
وی با اذعان اینکه ۷۰ درصد تکنولوژی واحد های تولیدی آذربایجان شرقی مربوط به کشور آلمان است، گفت: از سال های قبل، اغلب واحد های بزرگ صنعتی آذربایجان شرقی متشکل از تکنولوژی های کشور آلمان است و امیدواریم این تکنولوژی ها نیز به روز و فعالیت ها گسترده تر شود.
رئیس اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی افزود: به دلیل ارتباط صنعتی این استان با آلمان، ۷۰ سال پیش اولین هنرستان آلمانی در تبریز افتتاح شد که کارشناسان و اساتید آلمانی و ایرانی جهت تدریس مشغول فعالیت بودند.
وی گفت: صنایع دستی آذربایجان از جمله فرش آذربایجان که مدتی این هنر دستی بسیار ارزشمند در آلمان پر رونق بود، در حال حاضر کمرنگ شده است و باید بیشتر توجه شود.
حسن زاده معتقد است: کشور آلمان و ایران مخصوصا آذربایجان شرقی امروز طی فراهم نمودن شرایطی، اقدامات موثری در راستای ارتباطات تجاری و تکنولوژی فراهم نموده است.
وی تصریح کرد: مدیران بنگاه های اقتصادی کشور مخصوصا آذربایجان شرقی که ارتباطات بزرگی با کشور آلمان دارد، مشکل های متعددی در خصوص اخذ ویزا آلمان دارند چرا که این مدیران جهت اخذ ویزا برای سفر کاری با سخت گیری های متعددی رو به رو می شوند که این سخت گیری ها ددست و پا گیر پیشرفت واحد های صنعتی استان است.
وی در پایان افزود: امیدوارم این دیدار منجر به سهولت گرفتن روادید بین کشور ایران و آلمان شود و هیچ مشکلی در راستای اخذ ویزای مدیران بنگاه های اقتصادی به کشور آلمان صورت نگیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز