روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 938
  • 1,139
  • 1,384,245
۸۰ درصد سیگاری‌ها از زیر ۱۸سالگی مصرف را شروع می‌کنند

علی اکبر سیاری در نشست روز جهانی دخانیات در وزارت بهداشت افزود: درمیزان مصرف سیگار و قلیان در بین نوجوانان به خصوص دختران به میزان زیادی افزایش یافته است و گر چه روند رشد مصرف سیگار تا حدی کنترل شده است اما رشد مصرف قلیان به شدت افزایش یافته است.
سیاری گفت: مافیای سیگار به دنبال جذب زنان و نوجوانان است تا مشتریان جدید بیشتری را جلب کند، ۸۰ تا ۹۰ درصد سیگاری ها در زیر ۱۸ سالگی مصرف را شروع می‌کنند و این افراد ۲۰ تا ۳۰ سال کمتر عمر می کنند، بسیاری از این افراد به سرطان ریه مبتلا می شوند زیرا ۹۰ درصد سرطان ریه در بین مصرف کنندگان دخانیات است.
وی افزود: شرکت های دخانی همواره برای جلب مشتریان خود دست به تبلیغات فریبنده می زنند در دهه دوم انقلاب میزان مصرف سیگار در بین هنرپیشه های مرد در سینما دو برابر در بین هنرپیشه ها زن ۴ برابر شد و در دهه سوم انقلاب میزان مصرف سیگار در بین مردان بازیگر ۴ برابر و در بین زنان بازیگر در سینما ۱۰ برابر شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز