روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
۹۰ درصد پروژه های کلانشهر تبریز نیمه تمام هستند

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ۹۰ درصد پروژه های کلانشهر تبریز نیمه تمام هستند.
غلامحسین مسعودی ریحان در جلسه شورای اسلامی تبریز با بیان اینکه بالای ۹۰ درصد پروژه این شهر نیمه تمام است، گفت: اولویت اصلی ما اتمام پروژه های عمرانی نیمه تمام است و باید در این خصوص متوجه باشیم هر چه مدت زمان اجرای پروژه های مان طولانی باشد، زیان ده خواهند شد .
وی در بررسی بند مرتبط با موضوع تکمیل سالن همایش بین المللی با اشاره اینکه ۱۴ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۷ برای تکمیل این سالن اختصاص یافته است، اظهار کرد: شفاف سازی نشده است که چقدر هزینه برای این مکان خواهد شد.
وی افزود: ظاهرا کسی از قرار داد این پروژه خبر ندارد و نمی دانیم تا چه زمانی برای اتمام آن خرج خواهیم کرد اگر چه همچنان نیمه کاره است.
وی در ادامه نیز به اهمیت شفاف سازی میزان بودجه مقاوم سازی اتوبان پاسداران اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز مانند مرکز همایش های بین المللی دارای ابهامات است.
این عضو شورا با غیر قابل توجیه دانستن احداث سد برای مهار آب در مسیر میدان چایی، اذعان داشت: در شرایطی که متوجه شده ایم سدها چه بلایی بر سر منابع آب و محیط زیست آورده اند، این کار اشتباه است و بهتر است بروی احیای قنوات تمرکز داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران خصوصی آماده مشارکت در تملک و احداث پارک بزرگ تبریز هستند، اظهار کرد: با این حال، متاسفانه هنوز ساز و کاری برای این موضوع مشخص نشده است و ما دارد متوجه باشیم که سمت و سوی بودجه پیش بینی شده باید بیش تر معطوف به بهبود اوضاع مناطق حاشیه نشین باشد.
مسعودی ریحان در خصوص ساماندهی باغ های اطراف شهر برای اسکان یا تبدیل آن ها به محلی برای گردش گردشگران و نیز تملک پارک های لاله و …، گفت: ساماندهی این باغ ها به شرط کشت و زرع خود اهالی خوب است، اما بهتر است به جای اعتبار چهار میلیاردی پیش بینی شده، ۴۰ میلیارد تومان پیش بینی شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز