روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 52
  • بازدید دیروز: 1,235
  • کل بازدید ها: 831,937
نفت ایران در آستانه ورود به کانال ۵٠ دلاری

نفت ایران در آستانه ورود به کانال ۵٠ دلاری

قیمت نفت سبک ایران در بازارهای جهانی در هفته منتهی به ١۴ اکتبر (۲۳ مهر) در ادامه مسیر افزایشی خود به بشکه ای ۴٨ دلار و ۶۶ سنت رسیده و در آستانه ورود به کانال قیمتی ۵۰ دلاری قرار گرفت.
  قیمت نفت سبک ایران در بازارهای جهانی در هفته منتهی به ١۴ اکتبر (۲۳ مهر) در ادامه مسیر افزایشی خود به بشکه ای ۴٨ دلار و ۶۶ سنت رسیده و در آستانه ورود به کانال قیمتی ۵۰ دلاری قرار گرفت.
 قیمت نفت ایران در بازارهای جهانی همچنان مسیر صعودی خود را طی کرده و گام به گام در حال نزدیک شدن به کانال ۵۰ تا ۶۰ دلاری است. کارشناسان با توجه به توافق اعضای اوپک با فریز نفتی و احتمال همراهی روسیه، ورود قیمت نفت به کانال ۵۰ دلاری و تثبیت در این محدوده را جدی می دادند.
 به گزارش مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ١۴اکتبر (٢٣مهرماه) با ٨١ سنت افزایش به ۴٨ دلار و ۶۶ سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون ٣٩ دلار و ٢٨ سنت بوده است.
قیمت نفت خام سنگین ایران با ٨۵ سنت افزایش به ۴٧ دلار و ۴٠ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت سنگین ایران امسال تاکنون ٣٧ دلار و ١٨ برای هر بشکه بوده است.
قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ۴٨ دلار و ۵٠ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، ٩٩ سنت افزایش نشان می دهد.
براساس این گزارش، هر بشکه نفت خام دبلیو.تی.آی آمریکا در هفته منتهی به ١۴ اکتبر با یک دلار و ١٠ سنت افزایش، ۵٠ دلار و ۶٢ سنت برای هر بشکه و قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با ٧٧ سنت افزایش ۵٠ دلار و٣٠ سنت برای هر بشکه معامله شد.
قیمتهای نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با ٩٨ و ٩٩ سنت افزایش به ۴٩ دلار و ۶١ و ۴٩ دلار و ٨٠ سنت برای هر بشکه رسید.
عوامل متعددی در هفته مورد بررسی در تقویت قیمت ها نقش داشتند. در همین رابطه می توان به گزارش آژانس بین المللی انرژی(IEA) اشاره کرد.
این آژانس بر این عقیده است که تصمیم گیری اوپک درباره کاهش سقف تولید نفت این سازمان، می تواند سبب حذف عرضه مازاد نفت در بازار تا پیش از نیمه دوم سال ٢٠١٧ شود.
تحلیلگران براین باورند که تولید نفت آمریکا با روند کاهشی روبرو خواهد شد که این امر تاثیر سطح بالای ذخیره سازی ها به بازار را خنثی خواهد کرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز