روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 41
  • 879
  • 1,438,481
موزه عمارت شهرداری تبریز

سومین شهر بزرگ ایران زمین یعنی شهر تبریز یکی از بهترین مقاصد ایرانگردی به شمار می رود. این شهر دیدنی و زیبا از شمال مجاور به کوه عینالی ست. همین طور از جنوب به دامنه ی کوه سهند می رسد. و نیز از سمت غرب به جلگه ی تبریز و دریاچه ی ارومیه محدود شده است.

موزه عمارت شهرداری تبریز

موزه عمارت شهرداری تبریز

شهر تبریز دارای جاذبه های گردشگری بسیار می باشد و نقطه نقطه ی این شهر تماشایی و چشم نواز است . یکی از بناهای تاریخی و ارزشمند این شهر، عمارت شهرداری تبریز می باشد.
سال ۱۳۱۴ که شهردار وقت حاج ارفع الملک جلیلی بر مسند ریاست شهرداری تبریز نشسته بود، قبرستان مخروبه ی کوی نوبر را تخریب کرده و عمارت شهرداری را برپا ساختند. از آن جایی که این عمارت با همکاری مهندسان ساختمان سازی آلمانی ساخته شد، شباهت بسیاری به عمارت های کشور آلمان پیش از جنگ جهانی دوم دارد.
موزه ی شهرداری در میدان ساعت شهر تبریز واقع شده، و خود بنا نیز دارای یک برج ساعت می باشد که هر پانزده دقیقه یک بار زمان را به رهگذران گوشزد می کند.
بازدید از موزه ی شهرداری تبریز در کنار دیگر دیدنی های این شهر تاریخی، به یاد ماندنی خواهد بود.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز