هیچ واحد تولیدی در آذربایجان شرقی تعطیل نشده است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: صنعتگران آذربایجان شرقی غیرتمند و ایثارگر هستند و در دوران کرونا با وجود تمام سختی‌ها و مشکلات هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشد.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در دیدار با جوانان نخبه صنعت استان اظهار کرد: آذربایجان شرقی از استان‌های صنعتی کشور بوده و اگر صنایع خود را با فناوری‌های روز تطبیق ندهد از چرخه رقابتی عقب خواهد ماند.

وی اظهار کرد: با بین المللی شدن رقابت‌ها صنعت ما از لحاظ کیفیت و رقابت پذیری با مشکل مواجه خواهد شد از این رو صنایع باید خود را به تجهیزات و فناوری روز مجهز کرده و دانش بنیان شوند.

پورمحمدی با اشاره به اینکه برای ورود به عرصه کارآفرینی، ریسک پذیری لازم است، ادامه داد: ورود به عرصه تولید و صنعت موجب ایجاد اشتغال، افزایش درآمد سرانه و تولید ملی و پیشرفت و توسعه جامعه می‌شود.

وی گفت: آذربایجان شرقی با تلاش صنعتگران و تولیدکنندگان در سال‌های گذشته از نظر واحدهای توسعه‌ای و تولیدی رتبه‌های اول و دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تولیدکنندگان و صنعتگران جهادگران خط مقدم جبهه اقتصادی هستند، خاطرنشان کرد: صنعتگران آذربایجان شرقی غیرتمند و ایثارگر هستند و در دوران کرونا با وجود تمام سختی‌ها و مشکلات هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشد.

وی با اشاره به مشکلات بیان شده از سوی صنعتگران جوان استان گفت: در شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه مهم‌ترین رسالت مدیران استانی و اقتصادی حمایت از تولید و سرمایه گذاری است و رفع چالش‌های پیشروی صنایع می‌تواند تأثیر به سزایی بر اقتصاد استان داشته باشد.

پورمحمدی اظهار کرد: کشور امروز در شرایط تحریم قرار دارد و به همت جوانان و تولیدکنندگان این تحریم‌ها را پشت سر خواهیم گذاشت.