چندین استاندار آمدند و گفتند و رفتند اما مس سونگون همچنان خام فروشی می کند

استاندار آذربایجان شرقی گفت: به منظور جلوگیری از خام‌فروشی و تحقق مطالبه مردم مبنی بر بهره‌مندی استان از ظرفیت این معدن، طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون ورزقان در بخش‌های کاتد و تغلیظ آغاز و اجرای پروژه بسیار مهم تولید کاتد توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در دستور کار است. عابدین خرّم در بازدید از پروژه‌های توسعه […]

استاندار آذربایجان شرقی گفت: به منظور جلوگیری از خام‌فروشی و تحقق مطالبه مردم مبنی بر بهره‌مندی استان از ظرفیت این معدن، طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون ورزقان در بخش‌های کاتد و تغلیظ آغاز و اجرای پروژه بسیار مهم تولید کاتد توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در دستور کار است.
عابدین خرّم در بازدید از پروژه‌های توسعه مجتمع مس سونگون اظهار کرد: مجتمع مس سونگون برای استان بسیار حائز اهمیت است و در این خصوص به سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح‌های توسعه این مجتمع تاکید داریم.
وی، دو محور اشتغال جوانان و رشد اقتصادی را برای استان بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: خوشبختانه شرکت ملی صنایع مس ایران در این راستا هماهنگی‌های مطلوبی با استان دارد که امیدواریم با اتمام طرح‌های توسعه در دست اجرا، این مهم تحقق یابد.
استاندار آذربایجان‌شرقی، بهره‌گیری از ظرفیت جوانان خوش‌فکر و نخبگان را برای ادامه حیات اقتصادی مجتمع مس سونگون بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: مجموعه‌های فنی و مهندسی در چنین بنگاه‌های اقتصادی نقش مهم و کلیدی ایفا می‌کنند.
وی با اشاره به اهمیت معدن مس سونگون ورزقان به عنوان یک معدن استراتژیک در سطح جهانی، اظهار کرد: رعایت مسائل زیست‌محیطی، به حداقل رساندن دخل و تصرف در شرایط منطقه و نیز حفظ و احیای مراتع و مناطق جنگلی به عنوان یک اصل مهم باید از سوی مجتمع مس سونگون و شرکت ملی صنایع مس ایران مورد توجه قرار گیرد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) هم با اشاره به همکاری‌های قبلی در مجتمع مس سونگون، از انتقال تکنولوژی فرآوری مس به این مجتمع خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه، سالانه ۱۰۰ هزار تن مس کاتدی در مجتمع مس سونگون تولید می‌شود که قابلیت افزایش تا ۲۰۰ هزار تن را نیز خواهد داشت.
سردار سیدحسین هوش‌السادات جایگاه بی‌بدیل صنایع معدنی در اقتصاد مقاومتی را یادآور شد و گفت: ورود قرارگاه خاتم به پروژه‌های مس سونگون، در این راستا بوده است.
لازم به ذکر است طی سالهای اخیر چندین استاندار در آذربایجان شرقی منصوب شدند و در قبال خام فروشی مجتمع مس سونگون موضع گیری کردند اما نتوانستند جلوی این اقدام را بگیرند که امیدواریم سردار خرم بنا به جایگاه نظامی خود بتوانند این مطالبه بحق مردم آذربایجان و منطقه را جامه عمل بپوشانند .