۱۴۸ چاپخانه در اردبیل در مسیر توسعه فرهنگی گام برمی‌دارند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: ۱۴۸ چاپخانه فعال در سطح استان اردبیل در عرصه توسعه فرهنگی پیشقدم بوده و نقش بسزایی را عهده‌دار هستند. رضوان باقلاچی در آئین اختتامیه هشتمین جشنواره صنعت چاپ در فرهنگسرای بانوان استان اردبیل اظهار کرد: مؤلفه‌هایی همچون وجدان کاری و حس مسئولیت‌پذیری در بین چاپخانه‌داران استان اردبیل […]

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: ۱۴۸ چاپخانه فعال در سطح استان اردبیل در عرصه توسعه فرهنگی پیشقدم بوده و نقش بسزایی را عهده‌دار هستند.
رضوان باقلاچی در آئین اختتامیه هشتمین جشنواره صنعت چاپ در فرهنگسرای بانوان استان اردبیل اظهار کرد: مؤلفه‌هایی همچون وجدان کاری و حس مسئولیت‌پذیری در بین چاپخانه‌داران استان اردبیل به شکل مناسب و مطلوب مشاهده می‌شود که قطعاً تقویت این امر می‌تواند به بهبود شرایط صنعت چاپ نیز منجر شود.
وی به تاریخ کهن صنعت چاپ در کشور و استان اردبیل اشاره کرد و گفت: حتی در سخت‌ترین ایام کرونایی نیز تعدادی از صاحبان صنعت چاپ با احساس مسئولیت اجتماعی سعی کردند تا شعارها و توصیه‌های بهداشتی را به شکل مناسب و خوشایند چاپ و منتشر کنند تا شاهد رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سطح جامعه باشیم.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل این اقدامات خودجوش را نشان از حس مسئولیت‌پذیری اجتماعی چاپخانه‌داران توصیف کرد و افزود: در سال‌های اخیر صنعت چاپ در سطح ملی و استانی توسعه یافته و مجموعه‌هایی همچون شیران‌نگار توانسته پروسه کامل و چرخه تکمیلی صنعت چاپ را در این استان راه‌اندازی کرده و به تقویت فعالیت‌های فرهنگی، کتابخانه‌ای، هنری و رسانه‌ای کمک کنند.
باقلاچی تصریح کرد: استانداری اردبیل نیز به نوبه خود حامی و پشتیبان فعالان این صنعت نفیس است و تلاش می‌شود تا با خرید و فعال کردن به روزترین تجهیزات و تکنولوژی‌ها در این بخش به فعالان صنعت چاپ کمک شده و فعالیت‌های آنها مورد پشتیبانی همه‌جانبه قرار گیرد.
وی با قدردانی از فعالان صنعت چاپ در ارائه ایده‌های نو در قالب جشنواره صنعت چاپ خاطر نشان کرد: قطعاً در سال‌های آینده این جشنواره با کمک مسئولان استانی در ترازی شایسته برگزار شده و از ابعاد مختلف فعالان این عرصه مورد حمایت و همراهی قرار می‌گیرند.