۲۰۰ هزار فرصت شغلی به ۳۵۱ هزار فرصت افزایش پیدا کرده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس به نمایندگان گفت در این سه ماهه که در وزارتخانه فعالیت داشتم ۲۰۰ هزار فرصت شغلی به ۳۵۱ هزار و ۱۵۵ فرصت افزایش پیدا کرده است. حجت‌الله عبدالملکی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با تقدیر از مجلس شورای اسلامی برای ارائه گزارش کمیسیون ویژه جهش و […]

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس به نمایندگان گفت در این سه ماهه که در وزارتخانه فعالیت داشتم ۲۰۰ هزار فرصت شغلی به ۳۵۱ هزار و ۱۵۵ فرصت افزایش پیدا کرده است.
حجت‌الله عبدالملکی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با تقدیر از مجلس شورای اسلامی برای ارائه گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص نحوه اجرای بند(الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با اشاره به وضعیت اشتغال عنوان کرد: برای بررسی وضعیت بیکاری کشور باید پنج گروه مخاطب را در حوزه اشتغال مورد توجه قرار دهیم. بیکاران مطلق، اشتغال ناقص و ناپایدار، ناامید شدگان، شاغلان کم‌درآمد و شاغلان غیررسمی که مجموعا به صورت کلی ۱۴ میلیون نفر می‌باشند، یعنی برای این‌که بخواهیم مبنا را اشتغال شایسته قرار دهیم باید مخاطب‌مان را ۱۴ میلیون در نظر بگیریم. متاسفانه تا به امروز برنامه‌های اشتغالزایی ما به صورت جزیره‌ای و بدون توجه به بخش‌های دیگر پیگیری می‌شده است. برای مثال سیستم بانکی ما صرفا به دنبال وام دادن بوده، منهای دیگر زنجیره‌های اشتغال، یعنی بخش‌ها به صورت جزیره‌ای کار می‌کردند به همین دلیل است که در این سال‌ها با وجود هزینه‌کردهای زیاد متاسفانه در حوزه اشتغال شاهد مشکلاتی هستیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: اما در دولت سیزدهم ما برای رفع مشکل این حوزه یک نگاه زیست بومی برای اشتغال در نظر گرفته‌ایم. تمرکز این زیست بوم بر ارتباط میان تولید اشتغال می‌باشد و تاکید بر این است که تولید منجر به اشتغال شود. اگر کیفیت نیروی کار بهبود پیدا کند بهره‌وری تولید را فراهم می‌کند و برای این مهم ۱۰ مولفه باید فعال شود.
وی اضافه کرد: در همین سه ماه گذشته ۲۰۰ هزار فرصت شغلی به ۳۵۱ هزار و ۱۵۵ افزایش پیدا کرده یعنی ۷۵ درصد نسبت به گذشته اشتغال ایجاد شده و امیدواریم این میزان افزایش پیدا کند. تا آخر آذرماه نیز افراد و کارفرماها می‌توانند در سامانه کاریابی وزارت کار ثبت نام کنند و مشخصات خود را ثبت کنند.