۳ فرزند‌ها، زمین‌دار می‌شوند

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی از واگذاری ۱۰۰۰ قطعه زمین به خانواده‌های دارای ۳ فرزند و بیشتر در استان خبر داد.

همزمان با هفته وحدت و میلاد مبارک پیامبر مهربانی و امام جعفر صادق (ع) واگذاری زمین در قالب طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ۱۰۰۰ خانوار سه فرزندی و بیشتر با حضور مقامات کشوری و استانی در سالن پتروشیمی اهدا خواهد شد.امیر بخشی‌زاده مدیر‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی در این خصوص به خبرنگاران گفت: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ لازم‌الاجرا شد که مهم‌ترین وظیفه وزارت راه و شهرسازی در این طرح، تخصیص زمین رایگان به خانواده‌های دارای ۳ فرزند و بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر متقاضی دریافت زمین رایگان بایستی ابتدا در سامانه جوانی جمعیت ثبت نام کرده و سپس مراحل اداری آن را از سازمان نظام مهندسی ساختمان و سپس اداره‌کل راه و شهرسازی استان پیگیری کنند.

بخشی‌زاده با بیان اینکه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از ابعاد حمایتی متعددی برخوردار است، اضافه کرد: واگذاری زمین رایگان تنها بخشی از این قانون محسوب می‌شود.

مدیر‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: در بحث جوانی جمعیت و خانوار‌های دارای ۳ فرزند، بیش از این استان آذربایجان شرقی تعداد ۱۵۰ قطعه زمین تحویل خانواده‌های دارای سه فرزند شده که در این خصوص آذربایجان شرقی رتبه ششم کشوری را کسب نموده است.

این مراسم روز یکشنبه ۹ مهرماه ۱۴۰۲ در سالن همایش پتروشیمی تبریز برگزار خواهد شد.

منبع:روابط عمومی کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی

About Author