۴ ورزشکار مراغه در مسابقات جهانی سپک‌تاکرا شرکت می‌کنند

رئیس کمیته سپک‌تاکرای آذربایجان‌شرقی گفت: چهار سپک‌تاکراکار مراغه‌ای در اولین دوره مسابقات جهانی مهارت‌های انفرادی این رشته که به شکل مجازی و به میزبانی ایران برگزار خواهد شد، شرکت می‌کنند. غلامرضا عبدی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سعید حسامی، ساسان ملک‌نژاد، امیرمحمد شبستری و محمدعرفان علیپور چهار سپک‌تاکراکار ملی‌پوش زیر ۱۹ سال مراغه هستند […]

رئیس کمیته سپک‌تاکرای آذربایجان‌شرقی گفت: چهار سپک‌تاکراکار مراغه‌ای در اولین دوره مسابقات جهانی مهارت‌های انفرادی این رشته که به شکل مجازی و به میزبانی ایران برگزار خواهد شد، شرکت می‌کنند.

غلامرضا عبدی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سعید حسامی، ساسان ملک‌نژاد، امیرمحمد شبستری و محمدعرفان علیپور چهار سپک‌تاکراکار ملی‌پوش زیر ۱۹ سال مراغه هستند که در این رقابت‌ها حاضر می‌شوند.

وی با بیان اینکه این بازیکنان جوان و آینده‌دار از ظرفیت‌های این رشته ورزشی در استان و کشور محسوب می‌شوند، افزود: «سعید حسامی» نفر اول قهرمانی کشور، «ساسان ملک‌نژاد» نفر سوم قهرمانی کشور در مهارت‌های انفرادی، «امیرمحمد شبستری» رکوردار بغل‌پای کشور و «محمدعرفان علیپور» از نفرات برتر جشنواره جهانی «uts» است.

مراغه بیشترین بازیکن کشورمان در مسابقات جهانی را دارد

به گفته رئیس کمیته سپک‌تاکرای آذربایجان‌شرقی، مراغه با چهار نفر، بیشترین بازیکن دعوت شده از کشورمان برای حضور در مسابقات مجازی سپک‌تاکرای جهان را دارد و تمامی بازیکنان دعوت شده از استان آذربایجان‌شرقی مراغه‌ای هستند.

«عبدی» با بیان اینکه ۱۴ ورزشکار در بخش دختران و ۱۵ ورزشکار در بخش پسران و در مجموع ۲۹ نفر از کشورمان در این مسابقات شرکت کرده‌اند، اضافه کرد: این رقابت‌ها به میزبانی ایران و با نظارت فدراسیون جهانی از ۱۸ تا ۲۸ مهرماه و از طریق ارسال ویدئو برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مهلت ارسال ویدئوها ۱۰ روزه است و ۵۳ داور ایرانی و خارجی به مدت ۶ روز فیلم‌های ارسالی را بررسی کرده و در نهایت نفرات اول تا سوم هر دو بخش دختران و پسران معرفی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: این رقابت‌ها در دو بخش دختران و پسران رده سنی زیر ۱۹ سال برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند مهارت‌های انفرادی سپک‌تاکرا را در سه دقیقه از طریق ویدئو ارسال کنند.

به گزارش ایرنا مراغه از قطب‌های رشته ورزشی سپک‌تاکرا در کشورمان است و بازیکنان بسیاری از این شهرستان در رده‌های مختلف تیم ملی بانوان و آقایان حضور دارند.