۵۷۵ واحد صنعتی آذربایجان‌غربی نیازمند احیاء

با تاکید ویژه دولت و پیگیری مسوولان استانی، تاکنون ۵۷۵ واحد صنعتی نیازمند احیا در آذربایجان‌غربی شناسایی شده است. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی با تایید این موضوع گفت: برگرداندن این واحدهای صنعتی به چرخه تولید زمینه اشتغال بیش از پیش جوانان منطقه را فراهم می‌کند و به نوعی مشکل بیکاری در این منطقه تاحدودی […]

با تاکید ویژه دولت و پیگیری مسوولان استانی، تاکنون ۵۷۵ واحد صنعتی نیازمند احیا در آذربایجان‌غربی شناسایی شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی با تایید این موضوع گفت: برگرداندن این واحدهای صنعتی به چرخه تولید زمینه اشتغال بیش از پیش جوانان منطقه را فراهم می‌کند و به نوعی مشکل بیکاری در این منطقه تاحدودی حل و فصل می‌شود.
حسن حاتمی معتقد است که راه اندازی این تعداد واحد تولیدی می‌تواند زمینه توسعه صادرات داخلی و خارجی و جذب سرمایه‌گذار را نیز فراهم می‌کند.
اما در کنار شناسایی واحدهای مشکل دار، سازمان شهرک های صنعتی در امر راه اندازی واحدهای تولیدی نیز آستین بالا زده و به گفته مدیرعامل این سازمان در آذربایجان‌غربی، فقط طی سال جاری ۲۵ واحد صنعتی در این شهرک احیا و به مدار تولید بازگشته‌ است؛ طبق بررسی‌های صورت گرفته زمینه فعالیت اکثر این واحدهای احیا شده در حوزه‌های صنایع غذایی، شیمیایی، فلزی و کانی غیرفلزی بوده است.
حاتمی ببا اشاره به اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی هم‌اکنون جزو رتبه‌های برتر کشور در برگرداندن واحدهای راکد به چرخه تولید است، افزود: احیای ۲۵ واحد تولیدی برای ۴۵۰ نفر در آذربایجان‌غربی منجر به اشتغال زایی شده است که برای تحقق همین امر بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد واحدهای صنعتی در شهرک های آذربایجان‌غربی فعال است، گفت: از ‌یک هزار و ۴۰۰ واحد به بهره‌برداری رسیده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان هم اینک هزار و ۵۰ واحد فعال است.