آل‌هاشم مرد تکرار نشدنی آذربایجان بود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی اظهار کرد: امام جمعه تبریز، مرد خاص و تکرارنشدنی استان بود.

محمد کلامی در جمع اصحاب رسانه که برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام جمعه تبریز، آیت‌الله شهید آل هاشم در گلزار شهدای وادی رحمت گرد هم آمده بودند، گفت: شهید جامعه را از بسیاری از غفلت‌ها بیدار می‌کند. شهدای خدمت استان، شهید آل هاشم و شهید رحمتی نیز جامعه آذربایجان را احیا و وحدت و تکاپویی در آن ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه شهید با عروج خود جامعه را به تعالی می‌رساند، ادامه داد: به گفته نهادهای مسؤول، در روز وداع شهدا حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در تبریز، در تشییع و تدفین شهید آل هاشم حدود یک میلیون نفر در تبریز و در تشییع شهید رحمتی ۳۰۰ هزار نفر در مراغه حضور داشتند و این حجم از استقبال نشان می‌دهد که آنها دردمند مردم بودند.

کلامی بیان کرد: مردم ارزش نوکران و خادمان خود را می‌دانند و به همین دلیل به این شهدا جایگاه و شأنیت بخشیدند. این یک الگو برای مسؤولان فعلی است، اگر می‌خواهیم راه شهدای خدمت را ادامه دهیم باید تا پای جان در کنار مردم باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: این شهدا برای مردم، جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و مردم نیز نشان دادند که مسیر آنها ماندگار خواهد ماند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم اظهار کرد: شهید جمهور عزیز و همراهان‌شان آمدند و در مقطعی از تاریخ، کارهای خود را انجام دادند و رفتند و الان وظیفه اصلی برعهده اهالی فرهنگ، هنر و رسانه است که راه مکتب خدمت را ادامه دهند تا شیوه جدید مدیریتی در کشور مرسوم شود.

محمدحسین بلاغی اظهار کرد: برای کل کشور، شهادت رئیس جمهور و همراهان‌شان داغ بزرگی بود، اما برای استان ما مصیبت بزرگتری بود که دو عزیز خود را که محبت آنها در دل‌ها جا خوش کرده بود، از دست دادیم.

او ادامه داد: هر کسی که اهل ایمان و عمل صالح باشد، پرودگار متعال، محبتش را در دل بقیه قرار می‌دهد. شهید آل هاشم و رحمتی اهل ایمان، تقوا، تواضع و عمل صالح بودند. شهید آل هاشم هفت سال با حضور خود در تبریز، بزرگترین و ماندگارترین کارنامه را باقی گذاشت و این‌چنین عاقبت به‌خیر شد.

وی با بیان اینکه شهید رحمتی کمتر از چهار ماه استاندار آذربایجان شرقی بود، اما محبت او به اندازه‌ چند سال در دل مردم ریشه زده بود، گفت: آل هاشم با محبت خود، مردم را به نماز و انقلاب علاقه‌مند کرد.

 

 

انتهای پیام

About Author