آل‌هاشم چه مسائلی را به شهردار تبریز گوشزد کرد؟

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی سرانه پایین فضای سبز، فاصله گرفتن از معماری ایرانی و اسلامی، عدم مناسب‌سازی محیط شهری برای معلولین و کمبود سرویس بهداشتی عمومی را مواردی دانست که باید برای حل آن‌ها برنامه ریزی شود.

آیت‌الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در دیدار با شهردار و مدیران شهرداری تبریز ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سردارسپهبد، حاج قاسم سلیمانی و همچنین تبریک روز زن و مادر اظهار کرد: اطلاع‌رسانی یکی از اقدامات مسئولان در معرفی عملکرد خود به مردم است که شهرداری تبریز به طرق مختلف همچون برنامه تبریزیم و دیگر رسانه‌ها اقدام به این کار می‌کند.

وی افزود: اقدامات مهم و امید آفرین خود را به اطلاع مردم برسانید چرا که مردم از شنیدن چنین اخباری به آینده کشور و نظام اسلامی امیدوارتر می شوند.

امام جمعه تبریز گفت: اقدام شهرداری تبریز در نصب روزشمار و تکمیل پل‌های نیمه تمام شهری تأثیر زیادی در افکار عمومی داشت.

آل‌هاشم خاطرنشان کرد: شاخص‌های پیشرفت شهری  در سند چشم انداز ۲۰ ساله، سندهای ملی و منطقه ای بررسی و میزان موفقیت شهرداری ارزیابی شود.

وی اضافه کرد: سنجش نیازها و ارزیابی عملکرد می‌تواند باعث پیشرفت کارها شود.

نماینده ولی فقیه در استان ابراز داشت: مردم ناظر و شاهد افتتاح چند پل، شروع پل های جدید، اجرای سنگ فرش ها، حذف نمک و اجرای محلول پاشی و همچنین مسیرگشایی ها هستند و این اقدامات را به عنوان کارهای مثبت قبول دارند.

وی ادامه داد: در بحث ترافیک و کمبود پارکینگ  جانمایی نامناسب برخی مشاغل و سد معبر که علاوه بر شهرداری باید چند اداره و سازمان برای حل این مشکلات ورود کنند، هنوز جای کار وجود دارد.

آل هاشم سرانه پایین فضای سبز، فاصله گرفتن از معماری ایرانی و اسلامی، عدم مناسب‌سازی محیط شهری برای معلولین و کمبود سرویس بهداشتی عمومی را مواردی دانست که باید برای حل آن ها برنامه ریزی شود.

وی اذعان داشت: مردم ما همانطور که از کاستی‌ها گله دارند از کارهای خوب قدردانی می‌کنند و این نشان از عادل بودن آنها دارد.

آل هاشم ضمن قدردانی از شهردار، مدیران، کارکنان و کارگران این مجموعه خدمتگزار تاکید کرد: در برخورد با مردم تکریم ارباب‌رجوع در اولویت باشد و توزیع متوازن و عادلانه خدمات مدنظر  مدیران شهرداری قرار گیرد.

وی از اقدامات شهرداری تبریز در برگزاری کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید استان، همایش پیرغلامان حسینی، همایش زنده‌نامان و همایش خانوادگی غدیرخم قدردانی کرد.

همچنین تندیس چهارمین همایش پیرغلامان و خادمین حسینی تبریز تقدیم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز شد و از زحمات ایشان در برگزاری شایسته این همایش توسط شهردار تبریز تجلیل به عمل آمد.

همچنین جلد سوم کتاب آذربایجانی‌ها که توسط اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز چاپ شده توسط شهردار تبریز تقدیم آیت الله سیدمحمدعلی آل هاشم گردید. این کتاب شامل متن کامل فرمایشات سه سال اخیر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در دیدار با مردم تبریز و آذربایجان شرقی به مناسبت قیام تاریخی ۲۹ بهمن است.

About Author