آمار‌ها حاکی از آن است که از رشد اقتصادی ۴ درصد عبور کرده‌ایم

به گزارش ساقی آذربایجان، سیدابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین، قرچک و پیشوا با اشاره به سالروز انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: رای مردم در انتخابات ۲۸ خرداد، رای به اجرای عدالت بود. آنچه مردم از ما خواستند مبارزه با فقر و فساد و تبعیض بود و به این عهد خود بامردم وفادار هستیم ما دولت صادق‌الوعده خواهیم بود ان‌شاءالله.

به نوشته تسنیم، وی با بیان اینکه ترجیح دادم سالروز انتخابات ریاست جمهوری را به جای سالن اجلاس سران و شرکت در مراسم‌های شکلی، در جمع مردم و در کنار آن‌ها باشم و به طرح‌های نیمه تمام و مشکلات آن‌ها رسیدگی کنم، افزود: ساختار‌های فسادزا را اصلاح خواهیم کرد

رئیس جمهور با اشاره به درخشش مردم ولایتمدار و انقلابی شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در سال ۴۲ برای یاری امام بزرگوار کفن پوش و برای یاری رساندن به حقوق حقه امام به کف خیابان آمدند، تصریح کرد: این دفاع نشان از بصیرت مردم ورامین دارد؛ مردم نشان دادند همیشه هستند از اول انقلاب، دفاع مقدس، دفاع از حرم و البته مردم ورامین پیشوا و قرچک در این عرصه خوش درخشیدند نشانشان همین صدق شهدا و جانبازان و خانواده آنان است که در جریان قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲، سال ۵۷ و فتنه ۸۸ مردم ولایتمدار ورامین وارد میدان شدند و کفن‌پوش برای خاتمه فتنه به سمت تهران حرکت کردند.

رئیسی با بیان اینکه پس از انتخابات ریاست جمهوری باید به طرح‌های نیمه تمام منطقه سر بزنیم و در جمع مردم باشیم تا مشکلات برطرف شود این برای من شیرین‌تر است که در بین مردم باشم، تاکید کرد: به برکت انقلاب اسلامی طی ۴۰ سال گذشته در ورامین، قرچک و پیشوا کار‌های زیادی شده و با وجود کار‌های زیاد، کار‌هایی نیز باقی مانده، مترو از پروژه‌هایی است که باید خیلی زودتر از این‌ها به اتمام می‌رسید، مراکز درمانی در پیشوا یک درمانگاه مجهز جزو ضرورت‌ها است، مجموعه مسکونی که به خاطر اقدامات فنی و حقوقی در قرچک مانده و مردم نتوانستند از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در جمع مردم پیشوا حاضر شدیم و عرض ادب کردیم تا مشکلات این شهرستان را حل کنیم، ادامه داد: این منطقه مشکلات و مزایایی دارد باید با کمبود‌ها و توجه به این مزایا به مشکلات رسیدگی کنیم که این امر به تمرکز در تصمیم گیری نیاز دارد.

رئیسی با بیان اینکه فرمانداری ورامین ویژه می‌شود تا کار مردم سریع‌تر حل شود، تاکید کرد: باید از بار استان تهران بکاهیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برای کشور رشد اقتصادی ۸ درصد را هدف‌گذاری کرده‌ایم، اظهار داشت: سال گذشته رشد بیش از چهار درصد را داشتیم.

وی با بیان اینکه در حالی دولت سیزدهم کار را شروع کرد که رشد اقتصادی یک چهارم درصد بود، گفت: امروز آمار حاکی از آن از است که از رشد اقتصادی چهار درصد عبور کرده‌ایم و برای رسیدن به رشد اقتصادی در شأن مردم و رفع تحریم‌ها از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

About Author