احتمال سرمازدگی محصولات باغی در اردبیل

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: با توجه به هشدار صادر شده سطح نارنجی سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش دما و آغاز بارش در استان ، تیم های مدیریت بحران در آمادگی کامل هستند.
به گزارش ساقی آذربایجان فرهاد عبدالعلی پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، از کاهش محسوس دمای هوا و احتمال رخداد یخبندان در برخی مناطق استان خبر داد و اظهار کرد: در همین راستا هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کشاورزان استان صادر شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل از احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی نیز سخن گفت و افزود: با توجه به شدت بارش و میزان کاهش دما پیش بینی می‌شود برخی محصولات زراعی و باغی استان دچار سرمازدگی شود.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل بر تسریع در برداشت محصولات باغی و زراعی از جمله صیفی جات تاکید کرد و گفت: کشاورزان استان لازم است دمای گلخانه‌ها، دامداری‌ها و گاوداری‌ها، مراکز کشت قارچ و حفاظت از کندوهای زنبور عسل را تنظیم نمایند.
عبدالعلی پور به تشریح جزئیات هشدار نارنجی هواشناسی نیز پرداخت و تصریح کرد: به کشاورزان عزیز توصیه می‌شود در عملیات زراعی محصولات پاییزه سرعت عمل داشته و با توجه به روند کاهشی دما از ضد یخ در رادیاتور ماشین‏ آلات کشاورزی‬ استفاده نمایند.
وی در ادامه بیان کرد: با توجه به شدت بارش در مناطق کوهپایه ای احتمال لغزندگی و یخبندان در سطح جاده‌ها و اختلال در عملیات پرواز فرودگاه اردبیل وجود دارد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل از شهروندان خواست ضمن مجهز نمودن خودروها به تجهیزات زمستانی از فعالیت‌های کوهنوردی اجتناب کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل عبدالعلی پور از آماده باش کامل تیم‌های مدیریت بحران استان اردبیل خبر داد و گفت: طی اطلاعیه ای از فرمانداران، شهرداران، مدیر عامل و رؤسای ادارات برق استان خواسته شده با توجه به هشدارهای هواشناسی در روزهای پیش رو، در خصوص حذف (هرس) شاخه‌های درختان مشرف به سیم‌های برق اقدام کنند.

About Author