اشتغال مجدد بازنشستگان منع قانونی ندارد

دادستان تبریز گفت: از نظر قانونی منعی برای اشتغال مجدد بازنشستگان وجود ندارد و این موضوع می‌تواند به کاهش مشکلات ناشی از کمبود نیروی کار کمک کند.
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اشتغال مجدد بازنشستگان منع قانونی نداردبابک محبوب علیلو، دادستان تبریز امروز در در یکصد و سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان آذربایجان‌شرقی بر لزوم خروج از انحصار و بالا بردن کیفیت شرکت‌های سنجش آلایندگی تأکید کرد و اظهار کرد: برای افزایش کیفیت و تعداد این شرکت‌ها، اتاق بازرگانی می‌تواند با معرفی افراد توانمند و هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی، این فرآیند را تسریع کند.وی افزود: در نظارت بر عملکرد و فرآیند چند شرکت آلاینده‌سنج با مشکل مواجه هستیم و باید بُعد نظارتی بر این شرکت‌ها تقویت شود تا اظهار نظرها کارشناسی و علمی باشند نه فرمالیته.علیلو همچنین بیان داشت: از نظر قانونی منعی برای اشتغال مجدد بازنشستگان وجود ندارد و این موضوع می‌تواند به کاهش مشکلات ناشی از کمبود نیروی کار کمک کند.

نیازمند اصلاح قوانین مشاغل سخت و زیان‌آور در سطح فرا استانی هستیم

حسین فتحی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی یادآور شد: بحث تامین و مشکلات مشاغل سخت و زیان‌آور بارها در جلسات مختلف مطرح شده و تبعات ناشی از این مشکلات احساس شده است. با این حال، نیازمند اصلاح قوانین در سطح فرا استانی هستیم.وی افزود: در گذشته مبلغ ۴ درصد هر ماه اخذ می‌شد اما بعدها با شکایت کارفرمایان این قضیه تبدیل به وضع موجود شد. برای حذف این قانون نیازمند چانه‌زنی در دیوان عدالت اداری هستیم.فتحی پیشنهاد داد: درجه سختی کار مشاغل باید بر اساس گروه‌های شغلی، متفاوت تعیین شود تا مشکلات این حوزه به طور موثرتری حل شود.

About Author