اعطای وام ۵ ساله خرید خودرو به این راننده ها + مبلغ و شرایط

شادی مالکی، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ارائه تسهیلات نوسازی به تاکسی‌های فرسوده با کارمزد ۸ درصد و اقساط ۶۰ ماهه خبر داد.

تسهیلات بانکی اشاره به وام‌ها یا اعتبارات مالی دارد که بانک‌ها به افراد یا شرکت‌ها ارائه می‌دهند. این تسهیلات ممکن است شامل وام‌های شخصی برای خرید مسکن، اتومبیل یا تحصیلات باشد، یا اعتبارات تجاری برای تأسیس یا توسعه کسب و کارها. تسهیلات بانکی معمولاً با شرایط و نرخ‌های بهره‌برداری مشخصی ارائه می‌شوند و مشتمل بر اقساط پرداختی به مدت معین و یا اعتبارات قابل تسویه به تاریخ معین می‌باشند. این تسهیلات به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کنند تا نیازهای مالی خود را تأمین کرده و پروژه‌ها یا خریدهای موردنظر را انجام دهند.

شادی مالکی، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مورد آخرین وضعیت ارائه تسهیلات به تاکسیرانان پایتخت برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده، گفت: یکی از دغدغه‌های مهم مدیریت شهری، موضوع حل آلودگی هوای تهران است و در این میان خودروهای فرسوده نقش مهمی در این خصوص دارند که تاکسی‌ها و اتوبوس‌های فرسوده  نیز سهم قابل توجهی دارند؛ بگونه‌ای که اگر بتوانیم در نوسازی این اینگونه خودروها تاثیرگذار باشیم، در کاهش آلودگی هوا نیز نقش آفرینی خواهد شد.

ارائه تسهیلات برای تبدیل ۳ تاکسی فرسوده پایتخت به سورن پلاس دوگانه سوز

وی با بیان اینکه شهرداری تهران با انعقاد قراردادی با صندوق کارآفرینی، تسهیلات خوبی در این دوره مدیریت شهری به دارندگان تاکسی‌های فرسوده ارائه کرده است، اظهار کرد: این تسهیلات با  کارمزد ۸ درصد و اقساط ۶۰ ماهه برای خودروهای ون، پژو و سمند فرسوده است تا تاکسی فرسوده خود را به خودروی «سورن پلاس دوگانه سوز» تبدیل کنند.

اختصاص ۳۵۰ میلیون تومان برای نوسازی تاکسی ون و خودروهای سواری در تهران

مالکی در تشریح جزئیات این تسهیلات گفت:  برای نوسازی تاکسی ون ۲۰۰ میلیون تومان و برای خودروی سواری مبلغ  ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است و در این دوره مدیریت شهری، برقی سازی تاکسی‌ها در دستور کار قرار دارد؛ بگونه‌ای که شاهد ورود ۲۵ هزار تاکسی برقی و ۱۰ هزار ون برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی خواهیم بود که  قطعا مجموع این اقدامات در کاهش آلودگی هوا، نقش بسزایی خواهد داشت.

About Author