افتتاح ۱۴ پروژه در حوزه شرکت توزیع برق استان کرمانشاه

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه همزمان با فرارسیدن گرامیداشت هفته دولت، از بهره برداری ۱۴ پروژه ی حوزه توزیع برق در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش ساقی آذربایجان مهندس محمد مرادی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر و تبریک آغاز هفته دولت در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، گفت: طرح های اجرا شده در دو محور اصلاح و بهینه سازی شبکه های برق، و برق رسانی به روستاها با اعتباری بالغ بر ۱۵۳ میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح می شوند.
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، با بیان اینکه بهره برداری از پروژه های فوق نقش موثری در پایداری شبکه و توسعه خدمات رسانی به روستائیان دارد، عنوان کرد : برقرسانی به روستاهای «پشت تنگ شایگان» در شهرستان روانسر و روستای «تنگ حمام» در شهرستان سرپل ذهاب با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال از جمله پروژه های برقرسانی این شرکت است.
مهندس مرادی در ادامه از ۱۲ پروژه قابل افتتاح در بخش اصلاح و بهینه سازی شبکه برق روستایی در شهرستان های کرمانشاه، صحنه، قصرشیرین، هرسین، روانسر، سنقر، جوانرود، گیلانغرب، کوزران و ماهیدشت نام برد و اظهار داشت: شبکه برق بیش از ۶۵ روستا در سطح استان کرمانشاه با اعتباری بالغ بر ۱۴۷ میلیارد ریال اصلاح و بهینه سازی شده است.
وی با بیان اینکه تعداد مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از مرز ۸۰۰ هزار مشترک فراتر رفته است، گفت: هم اکنون تمامی روستاهای کد دار در استان کرمانشاه برقدار هستند و به جرات می توان گفت روستای بالای ۷ خانوار بدون برق در استان کرمانشاه وجود ندارد.
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گزارشی از عملکرد شرکت در طی ۵ ماهه اول سال ۱۴۰۰ ارائه نمود و تشریح کرد : تا مرداد ۱۴۰۰ شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه دارای ۱۲ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط ، ۷۲۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و تعداد
پستهای توزیع ۱۸۵۰۰دستگاه می باشد.
وی در ادامه با اشاره به پیک بار ۸۱۳ مگاواتی این شرکت در تابستان امسال، استفاده از شیوه های جدید مدیریت شبکه برق برای استمرار انرژی الکتریکی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه، اصلاح الگوی مصرف مشترکین، اطلاع رسانی مدیریت بار اضطراری از طریق رسانه های اجتماعی و ارائه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری به مشترکین را از برنامه های مهم شرکت در سال جاری عنوان نمود.
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه مهندس مرادی در پایان اظهار امیدواری کرد که با کاهش دمای هوا در روزهای آینده و رعایت مدیریت مصرف برق مشترکین، هیچ خاموشی در سطح استان اعمال نگردد.این توجه محقق شود.

About Author