افشاگری نخست‌وزیر سابق اسرائیل از دو عملیات ترور و حمله در ایران

نفتالی بنت در یادداشتی که روز پنجشنبه در روزنامه وال‌استریت‌ژورنال منتشر شده ادعا کرد که در زمان حضورش در این سمت در سال ۲۰۲۲ دستور انجام دو حمله در خاک ایران و از جمله ترور یک ژنرال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را صادر کرده است. روزنامه تایمز اسرائیل نوشته منظور نفتالی بنت ترور «حسن صیادخدایی»، از اعضای سپاه پاسداران بوده؛ هر چند که نفتالی بنت در مقاله‌اش از صیادخدایی نام نبرده است.

نفتالی بنت، نخست‌وزیر سابق رژیم اسرائیل را وادار کرده در اقدامی نادر به تروریستی بودن این رژیم اعتراف کند.

نفتالی بنت در یادداشتی که روز پنجشنبه در روزنامه وال‌استریت‌ژورنال منتشر شده ادعا کرد که در زمان حضورش در این سمت در سال ۲۰۲۲ دستور انجام دو حمله در خاک ایران و از جمله ترور یک ژنرال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را صادر کرده است.

طبق ادعای نفتالی بنت، نخستین حمله در ایران فوریه ۲۰۲۲ انجام شد و او دستور داد در واکنش به دو حمله پهپادی ناکام ایران به فلسطین اشغالی عملیاتی علیه یک پایگاه ساخت پهپاد در ایران انجام شود. بنت اشاره کرده حمله دوم مارس ۲۰۲۲ انجام شده و او به نیرو‌های امنیتی اسرائیل اجازه داده یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران را ترور کنند.

روزنامه تایمز اسرائیل نوشته منظور نفتالی بنت ترور «حسن صیادخدایی»، از اعضای سپاه پاسداران بوده؛ هر چند که نفتالی بنت در مقاله‌اش از صیادخدایی نام نبرده است.

نفتالی بنت در مقاله کوتاه خود در روزنامه آمریکایی نوشته است: «من به نیرو‌های امنیتی اسرائیل دستور دادم کاری کنند تهران بابت تصمیماتش در حمایت مالی از تروریسم هزینه پرداخت کند. مصونیت، کافی است؛ لذا بعد از آنکه ایران در فوریه ۲۰۲۲ دو حمله پهپادی ناکام علیه اسرائیل انجام داد اسرائیل یک پایگاه پهپادی در خاک ایران را تخریب کرد.»


در ادامه این یادداشت آمده است: «در مارس ۲۰۲۲، یگان‌های ترور ایران تلاش کردند توریست‌های اسرائیلی را در ترکیه به قتل برسانند و شکست خوردند. اندکی بعدتر، فرمانده همان یگان در مرکز تهران ترور شد.»

یادداشت نفتالی بنت در شرایطی نوشته شده که رژیم اسرائیل بعد از عملیات ۷ اکتبر توسط حماس در بن‌بست بی‌سابقه‌ای قرار گرفته که به گفته تحلیلگران می‌تواند روند فروپاشی این رژیم را تسریع و تسهیل کند.

نفتالی بنت در وال استریت‌ژورنال به دولت آمریکا پیشنهاد کرده حکومت ایران را سرنگون کنند. بنت نوشته است: «همان‌طور که فروپاشی شوروی با جنگ تمام‌عیار اتفاق نیفتاد اسرائیل و آمریکا می‌توانند از تلاش‌های غیرنظامی برای تضعیف ایران استفاده کنند

About Author